Menu Region

Szczecińskim chirurgom udało się przyszyć rękę 10-latkowi

Szczecińskim chirurgom udało się przyszyć rękę 10-latkowi

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Szczecińscy lekarze przyszyli rękę 10-letniego chłopca, którą stracił po przypadkowym włożeniu jej do siewnika. Do wypadku doszło we wsi Głodowo podczas prac polowych.
Skomplikowana operacja, którą przeprowadzono w Klinice Chirurgii Ręki i Chirurgii Ogólnej Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, trwała osiem godzin. Profesor Andrzej Żyluk, kierownik kliniki, poinformował, że najpierw lekarze pozszywali poszarpaną rękę. Następnie przyszyli do tułowia chłopca. Szczęśliwie udało się zestawić kość i pozszywać naczynia. Według niego operacja się udała i można mówić, że ręka została uratowana.

10-latek zanim został przewieziony do szpitala czekał trzy godziny na helikopter Pogotowia Lotniczego. Śmigłowiec nie mógł trafić na miejsce wypadku, bo ze szpitalem w Miastku nie ma łączności radiowej. Od kilkunastu dni szpital ma uszkodzoną antenę. Dyrektor lecznicy zapewnia, że w najbliższych dniach usterka zostanie naprawiona.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się