Menu Region

Czy o. Rydzyka stać na cyfrową telewizję? Fundacja "Lux...

Czy o. Rydzyka stać na cyfrową telewizję? Fundacja "Lux Veritatis" zarabia 16 mln zł

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska
5Komentarzy Prześlij Drukuj
Czy o. Rydzyka stać na cyfrową telewizję? Fundacja "Lux Veritatis" zarabia 16 mln zł Czy o. Rydzyka stać na cyfrową telewizję? Fundacja "Lux Veritatis" zarabia 16 mln zł

Właściciel TV Trwam twierdzi, że Fundacja "Lux Veritatis" nie ma problemów finansowych (© Piotr Krzyżanowski/Polskapresse)

Od 10 do 30 mln rocznie będą płacić telewizje za samo nadawanie cyfrowe. Czy o. Tadeusza Rydzyka stać na cyfrową telewizję? Z naszych informacji wynika, że wpływy Fundacji "Lux Veritatis" za 2010 r. zarówno z działalności gospodarczej, jak i darowizn wyniosły ponad 16 mln zł.
Nie cichnie burza wokół TV Trwam, której wniosek o koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe odrzuciła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Przeciwko decyzji Krajowej Rady protestują posłowie PiS i klubu Solidarna Polska. Europarlamentarzyści proszą o interwencję Komisję Europejską, twierdząc, że TV Trwam jest dyskryminowana z powodu swojego katolickiego charakteru.
Skandalem nazwali posłowie PiS fakt, że marszałek Sejmu Ewa Kopacz uniemożliwiła im w ostatnią środę zadanie pytań w tej sprawie premierowi Donaldowi Tuskowi.

Protestują też słuchacze Radia Maryja. W biurach poselskich i w internecie gotowe są wnioski dotyczące postępowania koncesyjnego dla TV Trwam, które sympatycy tej stacji mają podpisywać i wysyłać do KRRiT.
Za telewizją ojca Tadeusza Rydzyka ujęła się też Helsińska Fundacja Praw Człowieka, zwracając się z prośbą do Jana Dworaka, szefa KRRiT, o szczegółowe informacje dotyczące procedury przyznawania koncesji stacjom telewizyjnym. Wszystko dlatego, że KRRiT uznała, iż telewizja ojca Rydzyka nie jest w stanie udźwignąć finansowo tego przedsięwzięcia.

TELEWIZJA W CZASACH TECHNOLOGICZNEGO PRZEŁOMU. CO ZMIENIA CYFRYZACJA?Jan Dworak w rozmowie z "Polską" tłumaczył, że Krajowa Rada nie podała oficjalnych powodów odmowy koncesji, gdyż jest w trakcie rozpatrywania odwołania, jakie złożyła w KRRiT Fundacja "Lux Veritatis", która jest właścicielem TV Trwam. Przyznał jednak, że to kwestie finansowe TV Trwam były przyczyną odrzucenia wniosku o koncesję. Ostateczna decyzja Krajowej Rady w tej sprawie ma zapaść w ciągu najbliższych dni, a na pewno do końca stycznia. Fundacja "Lux Veritatis" utrzymuje, że nie ma żadnych problemów finansowych, a sam ojciec Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja mówił, że w przeciwieństwie do nadawców, którzy otrzymali miejsce na multipleksie cyfrowym, mimo że mieli zerowe aktywa, jego stacja miała aktywa na poziomie 25 mln zł. Z naszych informacji wynika jednak, że wpływy fundacji za 2010 r. zarówno z działalności gospodarczej, jak i darowizn wyniosły ponad 16 mln zł.

Jeśli ojciec Rydzyk poprosi wiernych, to dostanie pieniądze na cyfrowe nadawanie TV Trwam Czy więc majątek, jaki posiada fundacja ojca Tadeusza Rydzyka, jest wystarczający, aby zagwarantować finansowe powodzenie przedsięwzięciu zwanemu cyfrową telewizją naziemną? Możliwość nadawania swoich programów na multipleksie cyfrowym wiąże się bowiem z wysokimi kosztami. Są to koszty emisji, czyli opłaty dla operatora technicznego multipleksu, którym jest Emitel, opłaty za częstotliwości, koszty zakupu praw licencji i produkcji. Według szacunków KRRiT kwoty te wynoszą od 10 do nawet 30 mln rocznie i z takimi kosztami muszą liczyć się nadawcy, którzy chcą nadawać na cyfrowych multipleksach.

CZYTAJ TEŻ:
* Wałęsa o Telewizji Trwam: Właściwie nie powinno odbierać się im koncesji, ale...
* PiS i SP w obronie Telewizji Trwam. ''To próba dyskryminacji tych, którzy nie popierają władzy''
* Rydzyk ujawnia finanse Radia Maryja. ''Ciężko ludziom wyciągnąć pieniądze z portfela''

1 »
5

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

długi

+33 / -29

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Rafał (gość)  •

Fundacja należąca do o. Rydzyka ma olbrzymie długi do spłacenie w ciągu kilku lat: 70 mln zł, do 2019 r. To może uszczuplić dochody FLV o prawie 8 mln zł rocznie, nawet nie licząc odsetek. FLV ma też kilka rozpoczętych inwestycji. TV Trwam odpadła w pierwszym etapie postępowania, razem z kilkoma innymi stacjami. Koncesji nie dostało w sumie 12 stacji.

odpowiedzi (0)

skomentuj

nie oglądam tej tv, ale jak mają kasę to mają rację

+48 / -26

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

100 g. (gość)  •

a jak nie będą płacić to zawsze ich można wyłączyć, najlepiej na amen !

odpowiedzi (0)

skomentuj

Niech się...

+37 / -35

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

PROkurator (gość)  •

...ten ZŁODZIEJ i pseudo-kasiądz rozliczy najpierw ze zbiórki na Stocznię Gdańską !

skomentuj

Rozliczaj swojaków.

+64 / -46

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

srulek (gość)  •

Najlepiej Jaruzela a innych zostaw w sPOkoju.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Za Ojca Rydzyka zapłacą odbiorcy TV Trwam.

+46 / -32

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

srulek (gość)  •

I to dobrowolnie bez żadnego abonamentu.

odpowiedzi (0)

skomentuj