Menu Region

Episkopat Polski: Katecheza poza szkołą? To...

Episkopat Polski: Katecheza poza szkołą? To nieodpowiedzialne

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

2Komentarze Prześlij Drukuj
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skrytykował sugestie na temat przeniesienia katechezy ze szkół do parafii. Arcybiskup Michalik analizował tę kwestie podczas dwudniowych obrad biskupów w Białymstoku.
Podkreślił, że dyskutowana ostatnio w mediach kwestia katechezy w szkole i propozycje, aby przenieść ją ze szkoły do parafii, powstaje w nieodpowiedzialnych środowiskach.

Arcybiskup Michalik podkreślił, że katecheza w szkole ma swoją rolę do spełnienia. - Jest to okazja, przedstawienia wielkich wartości, które tkwią w przesłaniu ewangelicznym, w tym co głosi Jezus i Kościół - mówił.

Przewodniczący Episkopatu Polski podkreślił, że katecheza jest przede wszystkim wiedzą religijną, ale także religijnym przeżyciem. Arcybiskup Michalik oddzielił ją jednak od katechezy przedsakramentalnej w parafiach i zwrócił uwagę na potrzebę katechizacji dorosłych i ciągłego pogłębiania wiary.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

2

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

forsa

+1 / -1

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

krucjator (gość)  •

ty zen sie gosciu-jak nie dajesz to kupa ci do tego...

odpowiedzi (0)

skomentuj

Pieniądze dane na kosciół to zmarnowane pieniądze

+1 / -2

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Żeń (gość)  •

Zastanówcie się

odpowiedzi (0)

skomentuj