Menu Region

Polska podpisze kolejne porozumienie wojskowe z USA?

Polska podpisze kolejne porozumienie wojskowe z USA?

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Stany Zjednoczone i sześć państw europejskich w tym Polska opowiadają się za zacieśnieniem współpracy w walce z terroryzmem. Taką deklarację zawiera końcowy komunikat po konferencji ministrów spraw wewnętrznych tych państw, która odbyła się w Bonn.
Ministrowie podkreślili w nim, że zwalczanie światowego terroryzmu wymaga ścisłej współpracy Europy ze Stanami Zjednoczonymi. Minister spraw wewnętrznych Niemiec Wolfgang Schauble powiedział po spotkaniu, że konieczne jest opracowanie międzynarodowej strategii działań prewencyjnych wobec terrorystów. Dlatego uczestnicy konferencji zastanawiali się między innymi nad rozbudową współpracy policji i wywiadów, a także prawnymi możliwościami karania osób, które odbywają szkolenia w obozach dla terrorystów.


Minister Schauble odniósł się również do aktualnej sytuacji w Niemczech po wczorajszym zatrzymaniu w samolocie w Kolonii dwóch mężczyzn podejrzanych o działalność terrorystyczną. Schauble powiedział, że Niemcy są częścią "światowej przestrzeni zagrożenia terrorystycznego", ale ich służby bezpieczeństwa pracują właściwie.

W spotkaniu wzięli udział szefowie resortów lub ich zastępcy z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Hiszpanii, a także Stanów Zjednoczonych. Polskiej delegacji przewodniczył szef mininsterstwa spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się