Menu Region

W całych Włoszech protesty przeciw polityce Berlusconiego

W całych Włoszech protesty przeciw polityce Berlusconiego

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W 150 miastach i miasteczkach na terenie całych Włoch ludzie pracy, emeryci oraz młodzież szkolna i akademicka protestowali przeciwko polityce rządu Silvio Berlusconiego. Protesty odbywały się pod hasłem "prawa na placu", a zorganizowała je największa centrala związkowa CGIL.
Najwięcej osób protestowało w Bolonii, Neapolu, Palermo i Rzymie. Protestujący chcieli uświadomić rządowi, że kontynuowanie dotychczasowej polityki płacowej i zatrudnienia doprowadzi do jeszcze większych masowych protestów. Związki zawodowe nie wyłączają nawet strajku generalnego w oświacie, której reforma budzi sprzeciw nauczycieli, uczniów i rodziców.

Szef centrali związkowej CGIL Guglielmo Epifani skrytykował pomysł skrócenia czasu zajęć i stwierdził, że Włosi są świadkami próby zniszczenia włoskiej szkoły. Lider CGIL, za zgubne uznał przekonanie ministra oświaty, że im krócej dziecko jest w szkole, tym więcej się nauczy. Biorący udział w manifestacjach studenci wyrazili sprzeciw wobec zapowiedzi prywatyzacji wyższych uczelni.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się