Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść...

  Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu" [VIDEO]

  Krzysztof Marczyk (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu" [VIDEO]

  ©Fot. TVN24/x-news

  Prezydent Bronisław Komorowski wygłosił we wtorek wieczorem ostatnie orędzie do Polaków. Podkreślił, że przez całą kadencję starał się iść drogą dialogu i kompromisu. Mówił też, że Polska potrzebuje stabilności i przewidywalności, co było głównymi hasłami Komorowskiego podczas kampanii prezydenckiej.
  Ostatnie orędzie prezydenta Komorowskiego. "Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu" [VIDEO]

  ©Fot. TVN24/x-news

  – Starałem się iść drogą dialogu i kompromisu. Wszystkim, którzy chcieli iść tą drogą za całego serca dziękuję – rozpoczął prezydent. - Dziękuję wszystkim, którzy głosowali na mnie pięć lat temu i w ostatnich wyborach - dodał. Podczas nieudanej kampanii głównymi hasłami Bronisława Komorowskiego była "stabilna i bezpieczna Polska". W orędziu prezydent przekonywał, że właśnie tego potrzebuje nasz kraj - przewidywalności i stabilności.


  POWSTAJE INSTYTUT BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO. LUDZIE PREZYDENTA WRACAJĄ NA UCZELNIE


  Ostatnie orędzie Komorowskiego | Politycy podsumowują prezydenturę  Źródło: TVN24/x-news


  Prezydent wspomniał początki swej kadencji, które nie były łatwe. – Po katastrofie smoleńskiej emocje sięgały zenitu. Pomimo tego udało się szybko ustabilizować państwo – ocenił Komorowski.

  Wśród ważnych dokonań wymienił powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Zaznaczył też duże znaczenie modernizacji armii i wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Stwierdził, że osiągnięciem polskiej gospodarki był wzrost, choć "zachód" pochłonięty był w kryzysie. – Przez pięć lat miałem ogromną satysfakcję reprezentować Polskę na świecie. Było wiele okazji do bycia dumnym z Polski. Świat postrzega nas jako kraj sukcesów – przekonywał.

  POD WYGASŁYM ŻYRANDOLEM, CZYLI CO DALEJ Z KOMOROWSKIM. SCENARIUSZE DLA USTĘPUJĄCEGO PREZYDENTA


  Ostatnią ustawą, którą podpisał ustępujący prezydent, była regulacja powołująca do życia Radę Dialogu Społecznego, w miejsce Komisji Trójstronnej. – Cieszę się, że moja służba na stanowisku prezydenta mogła zakończyć się podpisaniem ustawy o dialogu społecznym. Fundamentem wolnej polski jest bowiem dialog pomiędzy obywatelami, instytucjami i władzą. Bez dialogu trudno jest o porozumienie i kompromis. Bez zdolności do zawierania kompromisu nie ma demokracji – tłumaczył Komorowski.

  Na koniec orędzia ustępujący prezydent zachęcił Polaków, by wzięli udział w nadchodzących wyborach parlamentarnych, a wcześniej w referendum.

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dobrze ze juz nie bede musiala sluchac

  kasienka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  tego buraka


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NAjLEpssie BURACTFO z WSI NjWESZsza BURACKO MOśśĆ

  777 KOrzdy WUJ NA SFUJJ STRUJ =POlszcza RZEPA POsPOlita SZLA HECA k0. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  LEPSZE OD PIESSELU AFOburaKUF.A CIUL TURZE AF SFITczy HAMOWATOŚĆ I KASA.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kończ Waść, wstydu oszczędź

  eloy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Panie Komorowski to co mówisz to totalna bzdura. Nie szedłeś drogą kompromisu tylko po kresce jaką wyrysował najgorszy premier RP D.Tusk. Razem ograbiliście Polaków z pieniędzy j godności, a na...rozwiń całość

  Panie Komorowski to co mówisz to totalna bzdura. Nie szedłeś drogą kompromisu tylko po kresce jaką wyrysował najgorszy premier RP D.Tusk. Razem ograbiliście Polaków z pieniędzy j godności, a na końcu złudzeń.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  minionek

  minionek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Temu panu za wszystkie złe rzeczy i krzywdy już podziękujemy. rozp'''erdolił wszystko co się da. Dobrze, że polski nie sprzedał

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szczaw

  ALa mała (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Gdyby te wąsiki były to było by ,, oh ah , ih a , tak to tylko ih,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szczaw

  ALa mała (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Gdyby te wąsiki były to było by ,, oh ah , ih a , tak to tylko ih,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szczaw

  ALa mała (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Gdyby te wąsiki były to było by ,, oh ah , ih a , tak to tylko ih,

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Breaking News

  Farmer John (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Z cyklu, tematyczne skróty co niektórych publikacyj z sieci:

  (...) ”Donald Tusk pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Formalnie - jako były polski premier” ... Pierwotnie Tuska miało nie być...rozwiń całość

  Z cyklu, tematyczne skróty co niektórych publikacyj z sieci:

  (...) ”Donald Tusk pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy. Formalnie - jako były polski premier” ... Pierwotnie Tuska miało nie być w Polsce podczas uroczystości związanych z przejęciem obowiązków przez nowego prezydenta. Na drodze stały kwestie formalne - Tusk jednak pojawi się w Polsce, według protokołu jako były polski premier, a nie jako przewodniczący Rady Europejskiej (...)

  Do powyższego i krótki komentarz, i naturalnie, w kwestii formalnej. Otóż, Mr Tusk jest dalej obywatelem Polski. Więc w jakim celu wstawia się treści: „jako były polski premier”. W istocie rzeczony miał w życiu wiele funkcji zachowań. I również ta następująca, „Nocna Zmiana”, jest też znaną, oraz z historii nie wywiała: www.youtube.com/watch?v=yJrOt3wPcxE www.youtube.com/watch?v=Bnx9zQHnoBA

  (...) "Rz" alarmuje: pod koniec pracy Kancelaria Komorowskiego zaczęła wydawać znacznie więcej. Problemy finansowe utrudnią pracę Andrzejowi Dudzie?” ... 1 lipca odchodząca ekipa miała do dyspozycji jeszcze ok. połowy ze 168-milionowego budżetu kancelarii, ale w niektórych obszarach wydano 70 proc. środków. Sama kwota przeznaczona na pensje w czerwcu w stosunku do maja wzrosła z 2,5 do 3 mln zł. Niemal w całości wydano fundusz na świadczenia socjalne ... Stan finansów kancelarii może doprowadzić do tego, że polityczni nominaci poprzedniej ekipy zachowają stanowiska jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu jej urzędowania. Nie będzie bowiem środków na ich odprawy - konkluduje „Rzeczpospolita”. Czyżby prezydent Komorowski odchodząc z Kancelarii został Andrzejowi Dudzie przykrą „niespodziankę” (...)

  (...) ”Gowin krytycznie o orędziu prezydenta Komorowskiego: Zdawkowość, błahość, tam nie było żadnej myśli, którą warto byłoby zapamiętać” ... Zaskoczyła mnie bylejakość tego wystąpienia. Przykro mi, że muszę to tak nazwać, ale chyba wszyscy, nawet zagorzali zwolennicy Bronisława Komorowskiego musieli być tym orędziem rozczarowani. Zdawkowość, błahość, tam nie było żadnej myśli, którą warto byłoby zapamiętać. Pan prezydent podziękował tylko swoim wyborcom, nie podziękował całemu narodowi. Nie znalazł też ani słowa, by wspomnieć o swoim następcy, by życzyć mu powodzenia (...)

  (...) ”Stefan Niesiołowski "śmieszy, tumani, przestrasza": "Trwa jakaś nieprzytomna nagonka na Platformę. Nie słyszałem dziś pytania, za którym kryłaby się afirmacja!" ... Osiem lat medialnego dopieszczania Platformy zrobiło swoje. Stefan Niesiołowski najwyraźniej nie może odnaleźć się w sytuacji, w której dziennikarze zainteresowali się awanturą wokół list wyborczych tej partii. A polityczni rywale ośmielili się ją skomentować ... To jest dyskusja idiotyczna. Najbardziej zajadli wrogowie PO najchętniej wypowiadają się na temat list— skarżył się w Superstacji. Szczucie na Platformę trwa. Nagonka. Nie wiem, czemu niektórzy koledzy dają się wciągać w układanie list przy pomocy mediów. Bardzo dziennikarzom dziękuję . Poradzimy sobie bez was— oświadczył rozgoryczony Niesiołowski (...)

  (...) ”Inauguracyjny list Andrzeja Dudy. Prezydent - elekt zaprasza do debaty nad nową Konstytucją” ... Zobowiązuję się, że moja prezydentura będzie aktywna w prowadzeniu polskich spraw i otwarta na inicjatywy obywateli. Będę niezłomnie realizował wszystkie zobowiązania, które złożyłem Polakom. W najbliższym czasie chcę przedstawić projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Jestem zwolennikiem otwarcia debaty nad nową Konstytucją i zaproszenia do niej wszystkich obywateli Rzeczpospolitej. Obowiązująca Konstytucja z 1997 roku została napisana w innych politycznych realiach. Jesteśmy dzisiaj w NATO i w Unii Europejskiej. Musimy lepiej zabezpieczyć naszą suwerenność, zadbać o zachowanie tożsamości kulturowej, a także naszych interesów ekonomicznych. Mocniejszych gwarancji wymagają również prawa obywatelskie (...)
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  co do eks

  kroton

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Hipokryzja to hołd składany cnocie przez występek.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  www.thinkhealthypz.blogspot.com

  ThinkHealthy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 5

  Teraz to się zacznie hard core. Polska państwem wyznaniowym :/ Masakra.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No i teraz nastapi prezydentura idioty

  cyt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 7

  Czy mozna Dude zmusic jakos do dymisjii?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo