Menu Region

Lista prywatnych hitów Davida Bowie

Lista prywatnych hitów Davida Bowie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Dagny Kurdwanowska

Prześlij Drukuj
David Bowie postanowił zostać rekordzistą w dziedzinie składanek z gatunku "the best of". Jak na razie wydał ich siedem. W poniedziałek do sklepów trafi kolejna, ósma już kompilacja. "iSelect" ma się tym różnić od pozostałych, że artysta osobiście wybrał wszystkie utwory.

Autorskiej selekcji dokonał w czerwcu tego roku na prośbę recenzentów brytyjskiego dziennika "Mail on Sunday", którzy poprosili artystę, by ten przesłuchał swoje przepastne archiwum, a potem dobrał piosenki według prostego klucza: ulubione kawałki Davida Bowie.

Wokalista do zadania podszedł z należną powagą i zgodnie z oczekiwaniami właściwie pominął swoje hity. Na "iSelect" znajdziemy tylko jeden singlowy przebój "Life on Mars?" z wydanego w 1971 r.
albumu "Hunky Dory". Reszta to kompozycje znane tylko tym, którzy z twórczością Bowiego są za pan brat, m.in. "Win" z albumu "Young Americans", "Some Are", bonusowy utwór z reedycji płyty "Low", czy "Hang On to Yourself" z wydanego w czerwcu w Polsce albumu koncertowego "Live Santa Monica '72".

Kompilacja z efektami jego pracy ukazała się jako wkładka do "Mail on Sunday" z 29 czerwca. Ale zainteresowanie w całej Europie było tak ogromne, że macherzy z wytwórni płytowej postanowili skromny projekt zmienić w poważne wydawnictwo.

Poprosili więc Bowiego o napisanie kilku słów o każdym z utworów. Ten ochoczo przystał na propozycję i dzięki temu w poniedziałek do rąk dostaniemy płytę z grubaśną książeczką, w której artysta opowiada o kulisach powstania kawałków, inspiracjach i wspomnieniach z pracy nad 12 ulubionymi songami.

David Bowie, "iSelect", dystr. EMI Music Polska, prem. 29.09, cena 57 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się