Menu Region

Dominatorzy na jubileuszu WTW

Dominatorzy na jubileuszu WTW

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Agnieszka Garbacik

Prześlij Drukuj
Mistrzowie olimpijscy i trzykrotni mistrzowie świata w czwórce podwójnej, czyli Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński i Konrad Wasielewski wezmą udział w obchodach 130-lecia Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.


Dominatorów będzie można nie tylko poprosić o autograf, ale i zobaczyć w akcji. Złoci medaliści z Pekinu popłyną odrestaurowaną drewnianą łodzią klepkową. Z naszymi asami spróbują powalczyć ubrani w pasiaki trzykrotni mistrzowie Polski (Karol Niziołek, Artur Sakowski, Marcin Brzeziński i Paweł Niziołek).

Obecność mistrzów z pewnością będzie główną, ale nie jedyną atrakcją podczas jubileuszu. Na Wiśle rozegrane zostaną mistrzostwa Warszawy juniorów młodszych w wioślarstwie i wyścigi o Puchar 130-lecia WTW.

Oprócz zawodów sportowych odbędzie się też piknik rekreacyjny. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.
- Sceneria imprezy stylizowana będzie na Warszawę z lat 20. Przy przystani pojawią się gazeciarz, szczudlarze i kataryniarz z papugą - opisuje Maciej Śliwiński, dyrektor Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego.

Przewidziano mnóstwo konkursów, gier i zabaw dla najmłodszych. Dorośli będą mogli podziwiać wystawę starych zdjęć, wyświetlane na telebimie filmy o Warszawie i historii WTW, pokazy straży miejskiej oraz koncert fontann z kutra straży pożarnej.

Cała impreza rozpocznie się dzisiaj o godzinie 9 na przystani WTW przy Wioślarskiej 6 i potrwa do 15. Warszawiaków na piknik dowozić będzie zabytkowy tramwaj kursujący między placem Narutowicza a al. Zieleniecką (wysiąść należy na moście Poniatowskiego).

- O 17.30 otwarta zostanie wystawa w Muzeum Sportu i Turystyki, którą będzie można oglądać od 28 września do 10 stycznia - mówi Śliwiński.

Specjalnie z okazji obchodów na przystani powstał także ogromny Beach Bar (ponad 1000 mkw.) z plażą i palmami.

O 20 rozpocznie się tam całonocna impreza pt. "Płyńmy z czasem".
- Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych warszawiaków - podsumowuje dyrektor Maciej Śliwiński.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się