Menu Region

Wałęsa zapłaci 7,5 tys. zł za "chorego debila" i "małpę z...

Wałęsa zapłaci 7,5 tys. zł za "chorego debila" i "małpę z brzytwą"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Darek Janowski

Prześlij Drukuj
Były prezydent ma zapłacić 7,5 tys. zł odszkodowania za zniesławienie byłego działacza Wolnych Związków Zawodowych.
Wałęsy nie było na ogłoszeniu wyroku - brał udział w debacie dziennika "Polska" na temat edukacji zorganizowanej w gdańskim Dworze Artusa. Jego pełnomocnik mec. Ewelina Wolańska zapowiedziała, że odwoła się od werdyktu.

Wyszkowski poczuł się obrażony epitetami, jakie pod jego adresem padły z ust Wałęsy podczas audycji w TVN 24 9 czerwca 2005 roku.

Były prezydent nazwał go wtedy m.in.
małpą z brzytwą, wariatem i chorym debilem. Dyskusja, w której brał udział również b. opozycjonista Henryk Wujec, dotyczyła tego, czy Instytut Pamięci Narodowej powinien przyznać Wałęsie status pokrzywdzonego przez aparat bezpieczeństwa PRL.

Sąd uznał, że "bez żadnych wątpliwości doszło do zniesławienia". - To nie ma być kara dla byłego prezydenta , ale wynagrodzenie powodowi krzywd, jakich doznał - powiedział w uzasadnieniu wyroku sędzia Michał Sznura.

Przypomniał też poprzedni wyrok w tej sprawie, bowiem już raz Wyszkowski pozwał eksprezydenta za te słowa i wygrał proces. W grudniu zeszłego roku Sąd Apelacyjny w Gdańsku prawomocnie zdecydował, że Lech Wałęsa naruszył dobra osobiste b. działacza WZZ i kazał mu go przeprosić.

Wprawdzie Wałęsa przeprosił Wyszkowskiego na swoim blogu ale - jego zdaniem - zrobił to w sposób lekceważący. Dlatego właśnie Wyszkowski złożył przeciwko niemu kolejny pozew. Wczoraj, po wyjściu z sali rozpraw Wyszkowski nie krył niezadowolenia z wyroku. - To rażąco mało. Lech Wałęsa to multimilioner i takie pieniądze zarabia w pięć minut. Jednak nie będę się odwoływał.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się