Menu Region

Kongres USA pracuje nad pakietem ratującym amerykański...

Kongres USA pracuje nad pakietem ratującym amerykański system finansowy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prezydent USA poinformował, że Kongres nieustannie pracuje nad pakietem pomocowym, który ma uchronić amerykański system finansowy przed chaosem. George Bush podkreślił, że pomoc ta jest niezwykle potrzebna i to jak najszybciej.
George Bush dodał jednak, że członkowie Kongresu chcą się na tem temat wypowiedzieć i wyrazić swoje zdanie, na co powinno się im pozwolić. George Bush zaznaczył jednak, że panuje zgodnośc w najważniejszym punkcie - plan pomocowy dla rynku finansowego w USA jest niezbędny.

- Nie ma jedności w poszczególnych aspektach planu pomocowego, jednak jest pełna zgodność, że trzeba podjąć zdecydowane i poważne kroki - mówił George Bush w krótkim wystąpieniu przed Białym Domem.
Amerykański prezydent podkreślił, że zawsze, gdy pojawia się tak wielkim plan, który na dodatek wymaga pośpiechu, jego droga legislacyjna jest pełna wyzwań. Teraz jednak siły Kongresu sie zjednoczą, by osiągnąć cel - dodał George Bush.

- Proces legislacyjny nie jest łatwy, jednak uchwalimy ten plan. W tym wypadku staniemy razem, Republikanie i Demokraci, i uchwalimy tak potrzebny plan ratowania rynku finansowego - dodał prezydent USA. Z powodu prac Kongresu nad pakietem pomocowym, pod znakiem zapytania chwilowo stała dzisiejsza telewizyjna debata prezydencka na Uniwersytecie Mississippi. John McCain zdecydował się jednak wziąć w niej udział. Wcześniej zapowiadał, że zrobi to dopiero po osiągnięciu porozumienia w sprawie planu ratowania amerykańskiego systemu finansowego.

Kontrkandydat republikanina McCaina, demokrata Barack Obama, od początku wątpliwości w tej kwestii nalegał, by dyskusja przedwyborcza jednak się odbyła.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się