Menu Region

iPhone będzie miał wkrótce wielu rywali

iPhone będzie miał wkrótce wielu rywali

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Tomasz Dąbrowski, Mariusz Wachowicz

Prześlij Drukuj
Na początku października Nokia zaprezentuje Tube, pierwszą swoją komórkę wyposażoną w dotykowy ekran, a także telefon multimedialny N96. To odpowiedź lidera światowego rynku na iPhone Apple'a i aparat Google, który miał premierę kilka dni temu.
Dotychczasowi potentaci, jak Nokia, Samsung, Motorola czy Sony Ericsson, zamierzają bronić się przed nowymi graczami ze świata komputerów i internetu. Zapowiadają, że wkrótce zaleją rynek urządzeniami dużo lepszymi od iPhone'a.

Rozpoczyna się nowa bitwa na rynku zaawansowanych telefonów komórkowych zwanych smartfonami. Mają szybki dostęp do internetu, duże wyświetlacze i pamięć pozwalającą na zapisanie tysięcy piosenek czy zdjęć, a także GPS.

Są przyszłością telefonii komórkowej. Analitycy z firmy ABI prognozują, że ich udział z 10-procentowej łącznej sprzedaży komórek zwiększy się w ciągu pięciu lat co najmniej do jednej trzeciej.


Wprowadzenie przed kilkoma tygodniami przez Apple telefonu iPhone 3G było wielkim sukcesem. Firma sprzedaje tygodniowo blisko milion sztuk, a w chwili premiery w USA przed sklepami ustawiały się kolejki.

Podobnie jest w Polsce, choć nasi operatorzy nie podają na razie szczegółowych danych o sprzedaży. iPhone to tak naprawdę trzy urządzenia w jednym - telefon, odtwarzacz muzyczny iPod oraz komputer z łatwym dostępem do internetu. Podobnie jest w przypadku najnowszego rywala iPhone'a - telefonu Google, który zaprezentowano przed kilkoma dniami.

Można na niego ściągać zarówno liczne aplikacje, jak i porównywarki cenowe czy lokalizator oparty o Google Maps. - Takie telefony są gorsze od wielu urządzeń dostępnych już na rynku. O ich sukcesie decyduje umiejętny marketing - mówi Witold Tomaszewski, ekspert z portalu Telepolis.pl

iPhone 3G stał się tak samo kultowym urządzeniem jak komputer Macintosh, a potem przenośny odtwarzacz muzyczny iPod. Dlatego iPhone zapewne wygra rywalizację z najnowszymi dziećmi Nokii, choć biją one na głowę iPhone'a pod wieloma względami.
1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się