Menu Region

Rodzice przeciwni reformie obniżenia wieku szkolnego...

Rodzice przeciwni reformie obniżenia wieku szkolnego organizują wiec

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Rodzice którzy są przeciwni reformie obniżenia wieku szkolnego do lat 6 zapowiedzieli wiec pod siedzibą ministerstwa edukacji narodowej w Warszawie.
Spotkanie ma rozpocząć się w niedzielę o godzinie 11.00. Do Warszawy wybierają się między innymi rodzice z Gdańska.

Jak mówi Maja Majewska-Kokoszka z forum rodziców, dalsze rozmowy i konsultacje w tej sprawie są konieczne, bo rodzice mają wątpliwości, czy szkoły są gotowe na przyjęcie tak małych dzieci. Z jej obliczeń wynika, że na przygotowania każda szkoła otrzyma zaledwie 11 tysięcy złotych, co jej zdaniem, jest kwotą niewystarczającą nawet na wybudowanie porządnego placu zabaw.

Z przedstawicielami rodziców spotkała się dziś w Gdańsku minister edukacji Katarzyna Hall. Zapewniała, że rozmowy z nimi będą jeszcze prowadzone, powtórzyła też, że reforma ma być wprowadzana stopniowo. Minister podkreśla, że do 2012 rodzic będzie sam mógł zdecydować czy posłać swoje dziecko do szkoły wcześniej.

Reforma miałaby obowiązywać już od przyszłego roku szkolnego.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Ręce przecz od mojej córeczki.

+10 / -10

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Piotr Szu (gość)  •

Wam socjalistom zawsze jedno w głowie - zabrać dzieci rodzicom jak najwcześniej i indoktrynować je od małego - najlepiej w Hitlerjugend albo Komsomole.

odpowiedzi (0)

skomentuj