Menu Region

John McCain weźmie udział w debacie prezydenckiej

John McCain weźmie udział w debacie prezydenckiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kandydat Republikanów John McCain weźmie udział w debacie kandydatów na prezydenta USA. Wcześniej, jego udział stał pod znakiem zapytania z powodu obrad Kongresu w związku z kryzysem na rynkach finansowych USA.
Przeciwnik republikanina McCaina, demokrata Barack Obama, od początku wątpliwości w tej kwestii nalegał, by dyskusja przedwyborcza jednak się odbyła. Pierwsza telewizyjna debata w amerykańskich wyborach prezydenckich odbędzie się w Oxford w stanie Missisipi. Jej temat to bezpieczeństwo narodowe i polityka zagraniczna.

John McCain mówił wcześniej, że weźmie udział w debacie dopiero po osiągnięciu w Kongresie kompromisu w sprawie planu ratowania amerykańskiego systemu finansowego. Barack Obama z kolei przekonywał, że obecność kandydatów na prezydenta w Kongresie nie jest niezbędna a konsultacje w tej sprawie można prowadzić przez telefon.

Z sondażu ośrodka Survey USA wynikało, że trzy czwarte Amerykanów chce, aby mimo kryzysu na rynkach finansowych, debata prezydencka się odbyła.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się