Menu Region

Lech Wałęsa ukarany przez sąd grzywną

Lech Wałęsa ukarany przez sąd grzywną

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał, że Lech Wałęsa ma zapłacić Krzysztofowi Wyszkowskiemu siedem i pół tysiąca złotych jako zadośćucznienie za wyrządzoną krzywdę.
Były działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski wytoczył byłemu prezydentowi proces za to, że Lech Wałęsa nazwał go w jednym z wywiadów "małpą z brzytwą", "wariatem" i "chorym debilem". Sąd nakazał Lechowi Wałęsie również zapłatę części kosztów sądowych.

Sędzia Michał Sznura w uzasadnieuniu wyroku powiedział, że doszło do naruszenia dóbr osobistych Krzysztofa Wyszkowskiego. Jednak podkreślił, że nie wymierzono kary Wałęsie, lecz jedynie kazano zapłacić zadośćuczynienie.

Wyszkowski jest niezadowolony z wysokości zasądzonej kwoty, bo domagał się 50-u tysięcy złotych. Lecha Wałesy nie było dziś w sądzie. Jego obrońca - mecenas Ewelina Wolańska - zapowiedziała złożenie odwołania.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się