Menu Region

Białoruś na rozstaju między Rosją a Zachodem przed wyborami

Białoruś na rozstaju między Rosją a Zachodem przed wyborami

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Rosyjski dziennik "RBK Daily" pisze o niezwykle interesującej intrydze związanej z niedzielnymi wyborami do izby niższej białoruskiego parlamentu. Według tej gazety, obecnie decyduje się sprawa z kim prezydent Białorusi zwiąże swój los polityczny - z Rosją czy Zachodem.
Gazeta informuje, że Rosja nalega, by Białoruś uznała niepodległość Osetii Południowej i Abchazji. Proponuje budowę wspólnego systemu obrony powietrznej i wspomina o ulgowych cenach na nośniki energetyczne.
Waszyngton z kolei spróbował zainteresować Łukaszenkę amerykańskimi inwestycjami, pomocą przy wstąpieniu do Światowej Organizacji Handlu i zawarciem dwustronnych porozumień o pokojowym wykorzystaniu atomu.

Politolog Andrej Suzdalcew uważa, że prezydent Białorusi jest obecnie potrzebny Zachodowi, który chce zrewanżować się Rosji za Gruzję. Ekspert jest przekonany, że Zachód uzna białoruskie wybory. "Przy tym szczególną rolę w tej historii odegra tradycyjnie Polska, która do tego należy do Unii Europejskiej" - pisze dziennik "RBK Daily".

Gazeta powołując się na źródło w polskim MSZ dodaje przy tym, że na razie w Warszawie nie ma jasnej decyzji odnośnie uznania białoruskich wyborów.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się