Menu Region

Za osiem lat w Euro zagrają 24 drużyny

Za osiem lat w Euro zagrają 24 drużyny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Krzysztof Srogosz

Prześlij Drukuj
Mówiło się o tym już od jakiegoś czasu, a teraz stanie się to faktem.
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) podczas posiedzenia Komitetu Wykonawczego we francuskim Bordeaux ma dzisiaj przegłosować projekt o powiększeniu z 16 do 24 liczby uczestników finałów mistrzostw Europy.

Po raz pierwszy impreza w rozszerzonym składzie ma się odbyć za osiem lat. Euro w Polsce i na Ukrainie w 2012 roku zostanie zatem przeprowadzone według dotychczasowych zasad.

Informację o rewolucyjnej, ale oczekiwanej zmianie przekazał późnym popołudniem członek Komitetu Wykonawczego FIFA Franz Beckenbauer. Niemiec w Bordeaux jest jednak tylko obserwatorem i nie ma nawet prawa głosu.

Tymczasem wieczorem oficjalne źródła prasowe UEFA poinformowały, że głosowanie w tej sprawie zostanie przeprowadzone w piątek. Zaznaczono jednocześnie, że wypowiedź Beckenbauera miała charakter nieoficjalny.

- Mogę tylko powiedzieć, że za powiększeniem liczby drużyn w turnieju finałowym opowiedziało się 45 z 53 federacji. Oznacza to prawie 90 procent - powiedział prezes PZPN Michał Listkiewicz. - Wszystkie nowe postanowienia zostaną ogłoszone dzisiaj przez prezydenta UEFA Michela Platiniego - dodał.

Pierwsze finały mistrzostw Europy odbyły się w 1960 r. Do 1976 r. uczestniczyły w nich cztery zespoły. W latach 1980-1992 w imprezie brało udział osiem reprezentacji, a od roku 1996, jak już wspomnieliśmy, o tytuł gra 16 drużyn.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się