Menu Region

Więcej na konto IKE

Więcej na konto IKE

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Łukasz Pałka

Prześlij Drukuj
Dwukrotne zwiększenie maksymalnej kwoty, którą rocznie mogą wpłacić na swoją przyszłą emeryturę posiadacze indywidualnych kont emerytalnych, zakłada przyjęty właśnie przez rząd projekt zmian w przepisach dotyczących IKE.
W tym roku limit wpłat na dobrowolny III filar IKE wynosi 4055,12 zł rocznie. Rządowy projekt zakłada również uproszczenia w sposobie wypłacania środków z IKE.

Dzisiaj osoba, która chce skorzystać ze zgromadzonych oszczędności przed przejściem na emeryturę, musi rozwiązać umowę z IKE, wypłacić całość środków i zapłacić 19 proc. podatku Belki.

Zmiana zakłada, że będzie można wypłacić tylko część pieniędzy bez konieczności rozwiązywania umowy.

Zmiany w przepisach mają zachęcić do oszczędzania na indywidualnych kontach emerytalnych. Dzisiaj IKE posiada bowiem zaledwie 900 tys. osób, podczas gdy do obowiązkowych OFE jest zapisanych ponad 12 mln przyszłych emerytów.

Eksperci przekonują, że dodatkowe oszczędzanie jest konieczne, bo emerytury z ZUS-u i OFE mogą okazać się bardzo niskie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się