Menu Region

Simon Mol został przewieziony do szpitala

Simon Mol został przewieziony do szpitala

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Simon Mol, Kameruńczyk oskarżony o świadome zarażenie wirusem HIV kilkunastu kobiet został przewieziony z aresztu śledczego do szpitala. Według lekarzy jest w ciężkim stanie.
Major Luiza Sałapa, rzeczniczka dyrektora generalnego Służby Więziennej poinformowała, że to lekarze więzienni orzekli, iż Simon Mol musi być leczony poza aresztem, w klinice zakaźnej. Zaświadczenie lekarskie zostało w trybie pilnym rozpatrzone przez sąd, który przychylił się do tej opinii. Sędziowie zdecydowali o uchyleniu aresztu wobec Simona Mola.

Proces Kameruńczyka rozpoczął się przed Warszawskim Sądem Rejonowym w lipcu. Przebiega w trybie tajnym. Akt oskarżenia mówi o tym, że celowo zaraził on wirusem HIV 11 kobiet , u jednej - spowodował zagrożenie dla jej zdrowia. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Sprawę Simona Mola nagłośniły media. Został zatrzymany w styczniu. Kameruńczyk twierdził wówczas, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest chory. Z ustaleń policji wynika jednak, że o chorobie informowały go m.in. zakażone kobiety. Ofiarami Mola były głównie młode kobiety, a znajomość z nimi zawierał prosząc je o pomoc w tłumaczeniu esejów, artykułów, które pisał, czy też w załatwieniu spraw urzędowych. Przedstawiał się jako uchodźca polityczny z Kamerunu, poeta, pisarz i dziennikarz. Potem okazało się, że to nieprawda. Simon Mol zaprzecza wszystkim oskarżeniom. Twierdzi, że sprawa ma charakter polityczny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

skandal

+2 / 0

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

wnerwiony (gość)  •

zaraził kilkadziesiąt kobiet, wyłudził od państwa azyl, pieniądze, mieszkanie, posiadał nielegalnie bron i... jest bezkarny bo jest czarny! precz z politpoprawnością i bezprawiem!

odpowiedzi (0)

skomentuj