Menu Region

Lublin: Dyżurne przychodnie i szpitale w sylwestra i Nowy...

Lublin: Dyżurne przychodnie i szpitale w sylwestra i Nowy Rok

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Kurier Lubelski

FAJ

1Komentarz Prześlij Drukuj
Lublin: Dyżurne przychodnie i szpitale w sylwestra i Nowy Rok Lublin: Dyżurne przychodnie i szpitale w sylwestra i Nowy Rok

(© Jacek Babicz)

Jeśli w sylwestra, albo Nowy Rok rozboli nas brzuch czy dostaniemy zawrotów głowy, możemy liczyć na pomoc "nocnych" przychodni, które w weekend dyżurują przez całą dobę.
W Lublinie są to: Ośrodek Medyczny Dobra Medycyna Praktyczna (ul. Mełgiewska 7/9, tel. 81 710-56-80) oraz NZOZ Luna Med, który działa w dwóch miejscach - przy ul. Nałęczowska 27 i al. Racławickie 23 (budynek szpitala wojskowego, tel. 501-503-200, 81 718-32-82). Z listy wypadł NZOZ Specjalistyka Czechów przy ul. Kompozytorów Polskich 8. Od 1 stycznia 2012 r. dyżury rozpocznie NZOZ Galen przy ul. Biernackiego 9 (przy szpitalu im. Jana Bożego).

Od 1 marca 2011 nie ma rejonizacji w dostępie do nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Dlatego, w przypadku nagłej choroby lub pogorszenia stanu zdrowia, pacjent może zgłosić się do najbliższej "nocnej" przychodni - niezależnie od tego, gdzie mieszka i do którego lekarza rodzinnego złożył deklarację. - W razie konieczności (w uzasadnionych medycznie przypadkach) lekarz lub pielęgniarka realizują świadczenia nocnej i świątecznej opieki w domu chorego - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W pogotowiu będą też szpitalne oddziały ratunkowe: w SPSK nr 4 przy ul. Jaczewskiego 8, w szpitalu MSWiA przy ul. Grenadierów 3 i w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej 100. W tzw. nagłych przypadkach możemy też wezwać zespół ratownictwa medycznego (tel. 999).

O każdej porze w centrum miasta czynne są apteki przy: ul. Hempla 3, Wallenroda 2EO i Obywatelskiej 9. Przez całą dobę otwarta jest też apteka przy ul. Zana 27 (obok hipermarketu E. Leclerc).Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową. Zapisz się do newslettera!

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

to ja naczelny psiocz na dziennikarskie obszczymurki kurierka

+280 / -204

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

mondry (gość)  •

ten artykul sie udal, jest potrzebny i to bardzo. dziekuje temu kto go napisal

odpowiedzi (0)

skomentuj