Menu Region

Dystrybutorzy części samochodowych protestują w obronie...

Dystrybutorzy części samochodowych protestują w obronie miejsc pracy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Członkowie Stowarzyszenia Dystrybutorów Części Mechanicznych protestowali w Poznaniu w obronie miejsc pracy. Nie zgadzają się na uwolnienie rynku części samochodowych.
W maju 2010-tego roku ma wygasnąć unijne rozporządzenie w tej sprawie. Po tej dacie niezależny warsztat samochodowy nie będzie w stanie prowadzić napraw samochodów, bo nie będzie miał dostępów do danych technicznych. Z kolei warsztaty autoryzowane nie będą mogły stosować części pochodzących od niefirmowych producentów.

"Dla kierowców oznacza to gwałtowny wzrost cen części zamiennych i napraw samochodów oraz brak możliwości wyboru.
Dziś w warsztatach niezależnych ceny są o około 60% niższe. To właśnie warsztaty najbardziej odczują brak rozporządzenia" - powiedział Radiu Merkury Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia. "Jeżeli chodzi o Polskę dotyczy to 200-u tysięcy miejsc pracy" - dodaje.

Dlatego cały niezależny rynek motoryzacyjny w Europie zjednoczył się i organizuje kampanię "Prawo do naprawy". Wysłano stanowisko w tej sprawie do europarlamentarzystów. Komisja Europejska podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie w połowie przyszłego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się