Menu Region

Praska giełda: Giełda warszawska nie jest godnym partnerem

Praska giełda: Giełda warszawska nie jest godnym partnerem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Praska giełda papierów wartościowych ma być wkrótce wystawiona na sprzedaż. Zainteresowanie zakupem wyrazili już szefowie giełd w Warszawie i Wiedniu, ale kolejka chętnych z pewnością będzie dłuższa.
Oferta warszawskiej GPW nie została jednak przyjęta w Pradze z nadmiernym entuzjazmem. Szef praskiej giełdy Petr Koblic od dawna nie tai swej niechęci wobec sposobu działania giełdy w Warszawie i kwestionuje wiarygodność prezentowanych przez nią danych. Ogłoszoną wczoraj przez prezesa warszawskiej giełdy Ludwika Sobolewskiego zapowiedź wysłania ofert na zakup praskiego parkietu, Koblic skwitował w rozmowie z gazetą "Hospodarzske noviny" stwierdzeniem, że jemu posyłać jej nie musi, bo i tak wyrzuci ją do kosza. Nie umie bowiem wyobrazić sobie akcjonariusza, który by sprzedał Warszawie swoje udziały "w prosperującej giełdzie".

W radiu Impuls natomiast szef praskiej giełdy określił GPW mianem "najgorszego możliwego" inwestora. Jest bowiem przekonany, że jako właściciel doprowadziłaby "kiedyś w przyszłości" do likwidacji giełdy w Pradze.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się