Menu Region

Rozprawa autorów stanu wojennego odroczona

Rozprawa autorów stanu wojennego odroczona

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Warszawski Sąd Okręgowy przerwał rozprawę w sprawie autorów stanu wojennego i zapowiedział jej kontynuację 2 października. Jednocześnie sąd uznał nieobecność Czesława Kiszczaka za nieusprawiedliwioną.
Wcześniej okazało się, że nie stawił się adwokat jednego z oskarżonych, Tadeusza Tuczabskiego. Oskarżony nie zgodził się na kontynuowanie przewodu sądowego bez swojego obrońcy.

Na dzisiejszej rozprawie wyjaśnienie miał złożyć generał Wojciech Jaruzelski. Przygotowany przez niego tekst ma ponad 200 stron.

Generał Jaruzelski jest głównym oskarżonym w sprawie. Prokuratura Intytutu Pamięci Narodowej stawia mu zarzut między innymi kierowania związkiem zbrojnym o charakterze przestępczym. Grozi mu najwyższa kara - do 10 lat więzienia. Na ławie oskarżonych obok generała i pierwszego prezydenta III RP zasiada sześć osób.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się