Menu Region

Minister finansów Niemiec: USA nie będą już finansowym...

Minister finansów Niemiec: USA nie będą już finansowym supermocarstwem

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Minister finansów Niemiec przestrzegł przed długotrwałymi skutkami obecnego kryzysu finansowego. Zdaniem Peera Steinbrücka, spowoduje on nieodwracalne zmiany na rynkach finansowych i zahamuje rozwój światowej gospodarki.
Występując na forum Bundestagu, minister nazwał obecny kryzys trzęsieniem ziemi, po którym Stany Zjednoczone stracą pozycję "finansowego supermocarstwa". Steinbrück obarczył amerykański rząd winą za doprowadzenie do załamania na światowych rynkach. Jego zdaniem, waszyngtońska administracja postąpiła nieodpowiedzialnie, pozostawiając rynek kredytów dolarowych i długów bez kontroli ze strony państwa.


Minister ponownie wykluczył udział Niemiec w zaproponowanym przez Amerykanów pakiecie ratunkowym dla zagrożonych upadkiem banków. Jak powiedział, Niemcy nie zamierzają interweniować w celu ratowania systemu finansowego, ponieważ jest to przede wszystkim problem Stanów Zjednoczonych.

Steinbrück zapewnił, że oszczędności na kontach w niemieckich bankach są bezpieczne, a niemieckiej gospodarki nie czeka załamanie. Nie pozostawił jednak wątpliwości, że kryzys będzie miał negatywny wpływ również na nią. Ile straci budżet państwa, na razie trudno oszacować - powiedział minister finansów. Według szacunków analityków, wpływy z podatków mogą zmniejszyć się o dwa do trzech miliardów euro.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się