Ola Urbańczyk wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie!

p
Reprezentantka AZS UŁ PŁ Łódź Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk wraz z koleżankami wywalczyła kwalifikację olimpijską.

Łodzianka wystartowała w mistrzostwach świata w pływaniu, które są rozgrywane w Kazaniu, w sztafecie 4x100 dowolnym. Polki nie dostały się do finału, ale 12 miejsce zapewniło im kwalifikację olimpijską. Ola wystartuje jeszcze na dystansie 50 m stylami grzbietowym (środa, 5.08) i motylkowym (piątek 7.08).
Trener i mąż naszej zawodniczki – Bartosz Olejarczyk – zapowiedział, że Ola pod kątem igrzysk zacznie na treningach skupiać więcej uwagi na dystnasie 100 metrów, myśląc o znalezieniu się w olimpijskiej sztafecie.
Męska sztafeta 4x100 m w składzie: Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Jan Hołub i Konrad Czerniak, zajęła piąte miejsce, ustanawiając rekord Polski czasem 3.14,12.
Konrad Czerniak pobił dwa razy rekord Polski i awansował do finału MŚ na 50 m stylem motylkowym.
Wynik 23,07 s był czwartym czasem półfinałów. Poprzedni najlepszy rezultat w kraju Czerniak ustanowił w porannych eliminacjach. Był on o 0,31 s gorszy.
Wojciech Wojdak zajął szóste miejsce w finałowym wyścigu na 400 m stylem dowolnym. Mistrzem świata został Chińczyk Sun Yang.