Menu Region

Polacy protestują przed siedzibą Komisji Europejskiej

Polacy protestują przed siedzibą Komisji Europejskiej

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Kilkuset górników, energetyków i stoczniowcców będzie dziś (godz. 13-16) pikietować budynek Komisjii Europejskiej w Brukseli. Związkowcy z Solidarności chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko dyrektywom wprowadzającym tak zwany pakiet klimatyczny.
Zdaniem związkowców pakiet, który ma przyczynić się do ochrony środowiska, obniży konkurencyjność węgla jako paliwa. Kazimierz Grajcarek z sekcji energetyki w "Solidarności" uważa, że te zapisy mogą negatywnie wpłynąć na polską gospodarkę i podwyższyć ceny energii. Pakiety zakładające ograniczenia limitów CO2 muszą być przedyskutowane - dodaje działacz, a w Polsce jego zdaniem na poprawienie sprawności energetycznej i oczyszczanie spalin musi być przeznaczana większa ilość pieniędzy.

Związkowcy zamierzają się także spotkać z unijnym komisarzem do spraw środowiska. Jeśli pikieta okaże się nieskuteczna pojadą do Brukseli ponownie - w październiku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się