Menu Region

Ekspresowa wizyta kanclerz Niemiec w Polsce

Ekspresowa wizyta kanclerz Niemiec w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Jerzy Wójcik

Prześlij Drukuj
Kanclerz Niemiec Angela Merkel wylądowała wczoraj we Wrocławiu chwilę po godz. 13. Cztery godziny później znów była w samolocie do Berlina. Niestety, dla pani kanclerz podczas tej krótkiej wizyt czasu nie znalazł też Donald Tusk.
Prof. Władysław Bartoszewski, sekretarz stanu w kancelarii premiera, tłumaczył nieobecność swego szefa tym, że "rząd jest przykuty w stolicy dyskusją budżetową".

Zdaniem specjalisty w dziedzinie stosunków polsko-niemieckich dr. Marka Cichockiego absencja najwyższej rangi przedstawiciela rządu może być odebrana przez stronę niemiecką jako brak zainteresowania gabinetu Tuska poprawą relacji między naszymi krajami. Tym bardziej że ze strony Merkel padły ważne deklaracje. Kanclerz oznajmiła, iż jej rząd liczy, że stosunki między Warszawą a Berlinem będą takie jak między Berlinem a Paryżem.

Wczorajsza wizyta kanclerz Niemiec ograniczyła się w zasadzie do udziału w uroczystym nadaniu doktoratu honorowego Politechniki Wrocławskiej. Zdążyła też odwiedzić wrocławski ratusz i zamienić zaledwie kilka słów z prezydentem miasta Rafałem Dutkiewiczem.

Wbrew wcześniejszym planom nie udało się jej nawet dotrzeć na Uniwersytet Wrocławski ani przespacerować się po staromiejskim rynku.

Brak politycznego nerwu, a może wyjątkowo niskie ciśnienie sprawiło, że podczas przeciągającej się uroczystości na Politechnice Angeli Merkel na dłuższe chwile zamykały się oczy.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się