Menu Region

Termy Maltańskie: Do sauny tylko nago! [FILM ZDJĘCIA]

Termy Maltańskie: Do sauny tylko nago! [FILM ZDJĘCIA]

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Głos Wielkopolski

Katarzyna Fertsch

30Komentarzy Prześlij Drukuj
Nagrzewają się i mogą poparzyć. Wchłaniają toksyny. Mogą również pofarbować drewno. Poza tym korzystanie w nich z sauny jest nieeleganckie. Mowa o strojach i kąpielówkach, których należy się pozbyć przed wejściem do strefy relaksu w poznańskich Termach Maltańskich.
4/5

To zdjęcia sprzed otwarcia term - teraz z saun w strefie relaksu można korzystać co najwyżej w ręcznikach

(© Fot. Waldemar Wylegalski)

  • To zdjęcia sprzed otwarcia term - teraz z saun w strefie relaksu można korzystać co najwyżej w ręcznikach
Dla większości gości to coś naturalnego. Są jednak i tacy, dla których nagość w saunie jest nie do zaakceptowania. I ci ostatni uważają, że są dyskryminowani.PRZECZYTAJ TAKŻE:
Otylia Jędrzejczak świętuje w Termach Maltańskich [ZDJĘCIA]
Termy Maltańskie: Będą wszystkie rodzaje saun [ZDJĘCIA]
Poznaniacy krytykują Termy Maltańskie

Jeden z oburzonych poznaniaków zwrócił się do Szymona Szynkowskiego vel Sęk, miejskiego radnego.
Jego zdaniem, zmuszanie ludzi do zdejmowania strojów i kąpielówek sprawi, że osoby wstydliwe nigdy nie odwiedzą strefy relaksu w termach.

- Nie mam nic przeciwko nagości. Sam też dostosowuję się do regulaminy term. Ale prawdą jest, że korzystający z sauny powinni mieć prawo wyboru: chcą być nadzy, owinąć się ręcznikiem czy zostać w kąpielówkach - przekonuje radny Szynkowski.

I mimo że ręcznikiem można w termach się owinąć, to pod prysznic czy do basenu w tej części kompleksu już w nim nie wejdziemy. Takie zasady panują jednak we wszystkich podobnych obiektach na świecie.

- Argumenty przemawiające za pozostawieniem stroju kąpielowego w przebieralni są przede wszystkim zdrowotne i higieniczne - mówi Alina Furmaniuk z Term Maltańskich. - Strój kąpielowy uniemożliwia prawidłowe działanie skóry w wysokich temperaturach - jej swobodne odparowywanie i oczyszczanie z toksyn, a mokry strój może poparzyć.

Strój uniemożliwia odpowiednie dotarcie ciepła z pieca do skóry. Poza tym w połączeniu z potem może powodować podrażnienia skóry. A basenowa woda parująca ze stroju może powodować podrażnienia dróg oddechowych.

Rozgrzany strój może też puścić farbę. A gdy sauna zbudowana jest z drewna cedrowego, śladów nie uda się usunąć. Wątpliwości być nie powinno: strój zostaje poza sauną. Ale pozostaje jeszcze kwestia samej nagości.

- Sama zawsze owijam się ręcznikiem. Nie dlatego, że jestem wstydliwa. Ale mogłabym spotkać swojego szefa - opowiada Patrycja Kamińska. - Nagość innych mi nie przeszkadza. Chyba że ktoś zachowuje się prowokacyjnie.

1 »
Reklama
30

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Nagość

+17 / -16

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Poznaniak (gość)  •

Patrzenie na nagość innych w zdecydowanej większości przyjemne nie jest. W pamięci mogą zostać obrazy, które zmienią stosunek do cielesności, jak również uświadomią co można złapać korzystając z takich przyjemności. Ale ponieważ jest to sprawa bardzo indywidualna, a patrzeć można selektywnie - gratuluję decyzji Termom.

odpowiedzi (0)

skomentuj

komentarz

+23 / -12

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

pływak (gość)  •

Dotąd myślałem że do sauny chodzi się żeby się wygrzać - jak widać ubraniowcy mają co innego na myśli . Strój kąpielowy wydziela opary tego wszystkiego co zebrał w czasie kąpieli w basenie. .

odpowiedzi (0)

skomentuj

kto zmusza kogokolwiek

+40 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

małpa w czerwonym (gość)  •

do korzystania z sauny ? Najlepiej niech oburzeni nagością chodzą w ortalionach.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Łojezu, nagość jest okropna!

+51 / -14

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

posener (gość)  •

Kilka uwag: powszechnie wiadomo, że poczęcie dziecka odbywa się w pidżamie, pod kołdrą i przy zgaszonym świetle, seks bowiem nie służy przyjemnościom cielesnym (które są grzeszne). Dziecko jest darem od Boga, a nie efektem połączenia się puli genetycznych rodziców, co sugerują wstrętni naukowcy-ateiści. W ogóle dzieci powinny rodzić się w ubrankach, ale prawdopodobnie kiedyś tak było, tylko komuniści zabronili. A co to w ogóle za pomysł, żeby wchodzić do łaźni nago? Straszne i obrzydliwe! My, prawdziwi poznaniacy, powinniśmy kąpać się wyłącznie w kostiumach kąpielowych, a podczas mycia, broń boże, nie dotykać części intymnych naszych ciał! Odsłonięcie bowiem tych grzesznych elementów może wywoływać chęć ich dotykania, a co gorsza - traktowania ich wodą i mydłem! Nie po to Stwórca pokrył je obrzydliwym włosiem, niczym sierścią zwierzęcą, żebyśmy na nie patrzyli i dotykali.
Tak naprawdę chciałbym kiedyś usłyszeć skowyt idioty lub idiotki, którym w saunie do tyłka przyklei się kostium kapielowy z dużą zawartoscią sztucznego tworzywa.

odpowiedzi (0)

skomentuj

Bez przesady

+61 / -31

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

op (gość)  •

Bez przesady. Komu przeszkadza nagość wśród dorosłych ludzi? Wyluzujcie.

odpowiedzi (0)

skomentuj
« 1 3
Reklama
Reklama