Menu Region

NIK analizuje bezpieczeństwo polskich placówek...

NIK analizuje bezpieczeństwo polskich placówek dyplomatycznych

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
NIK rozpoczął kontrole od ambasady polskiej w Rzymie, kolejne placówki to ambasada w Tel-Awiwie i konsulat generalny we Lwowie. Skontrolowane zostaną także MSZ i BOR.
Jak powiedział rzecznik NIK Błażej Torański, sprawdzany będzie sposób planowania i organizacji zabezpieczenia obiektów, jak BOR rozpoznaje i analizuje potencjalne zagrożenia związane z bezpieczeństwem placówek dyplomatycznych i jak stosowane są zasady bezpieczeństwa. Kontroli ma także zostać poddane przygotowanie zawodowe funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu oraz wyposazenie placówek i funkcjonariuszy w sprzęt. NIK sprawdzi także, jak współpracują ze sobą w celu zapewnienia bezpieczeństwa BOR i MSZ.

Rzecznik powiedział, że kontrola to efekt niepokojących informacji napływających z całego świata - na przykład o zamordowaniu w zamachu w Islamabadzie ambasadora Czech. O niewystarczających środkach bezpieczeństwa w polskich placówkach dyplomatycznych pisał także opiniotwórczy tygodnik "Polska Zbrojna". Wytykano między innymi brak szkoleń i odpowiedniego wyposażenia. Kontrola ma się zakończyć w grudniu, wyniki zostaną ogłoszone w styczniu.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się