Menu Region

Polskie lotniska mogą się spodziewadź finansowego wsparcia

Polskie lotniska mogą się spodziewadź finansowego wsparcia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Ponad 250 milionów euro wsparcia na inwestycje może spodziewać się w najbliższych latach 8 polskich lotnisk. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał projekt rozporządzenia w tej sprawie do akceptacji Komisji Europejskiej.
W 2007 roku polskie porty lotnicze obsłużyły ponad 19 milionów pasażerów, z czego zdecydowana większość przypada na osiem znajdujących się w transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T: Kraków-Balice, Gdańsk-Rębiechowo, Katowice-Pyrzowice, Poznań-Ławica, Szczecin-Goleniów, Wrocław-Strachowice, Warszawa-Okęcie i Rzeszów-Jasionka.

Jak prognozuje Urząd Lotnictwa Cywilnego, w 2010 roku będzie to 28 milionów osób, a pięć lat później - 40 milionów. Aby sprostać temu wyzwaniu konieczne jest przeprowadzenie szeregu inwestycji w infrastrukturę lotniskową.

W ramach przesłanego KE przez Urząd projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury, na pomoc finansową mogą liczyć lotniska znajdujące się w sieci TEN-T. Wsparcie będzie pochodziło z Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Lotniska mogą... co przepraszam?!

+9 / -9

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Canudo (gość)  •

SPODZIEWADŹ?! Błagam, zacznijcie wreszcie trochę myśleć, zamiast bezmyślnie kopiować cudze błędy! Dziennikarze, phi!

odpowiedzi (0)

skomentuj