Polskie lotniska mogą się spodziewadź finansowego wsparcia

  Polskie lotniska mogą się spodziewadź finansowego wsparcia

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Ponad 250 milionów euro wsparcia na inwestycje może spodziewać się w najbliższych latach 8 polskich lotnisk. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przekazał projekt rozporządzenia w tej sprawie do akceptacji Komisji Europejskiej.
  W 2007 roku polskie porty lotnicze obsłużyły ponad 19 milionów pasażerów, z czego zdecydowana większość przypada na osiem znajdujących się w transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T: Kraków-Balice, Gdańsk-Rębiechowo, Katowice-Pyrzowice, Poznań-Ławica, Szczecin-Goleniów, Wrocław-Strachowice, Warszawa-Okęcie i Rzeszów-Jasionka.

  Jak prognozuje Urząd Lotnictwa Cywilnego, w 2010 roku będzie to 28 milionów osób, a pięć lat później - 40 milionów. Aby sprostać temu wyzwaniu konieczne jest przeprowadzenie szeregu inwestycji w infrastrukturę lotniskową.

  W ramach przesłanego KE przez Urząd projektu rozporządzenia Ministra Infrastruktury, na pomoc finansową mogą liczyć lotniska znajdujące się w sieci TEN-T. Wsparcie będzie pochodziło z Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Lotniska mogą... co przepraszam?!

  Canudo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  SPODZIEWADŹ?! Błagam, zacznijcie wreszcie trochę myśleć, zamiast bezmyślnie kopiować cudze błędy! Dziennikarze, phi!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo