Menu Region

Do Mińska dotarło pierwszych 30 obserwatorów z Polski

Do Mińska dotarło pierwszych 30 obserwatorów z Polski

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W sumie akredytowanych zostało około 900 zagranicznych obserwatorów. Wybory parlamentarne na Białorusi zaplanowano na tę niedzielę. Władze Białorusi nie ograniczyły liczby zagranicznych obserwatorów i - według zapewnień Centralnej Komisji Wyborczej - zrobią wszystko, aby ułatwić im pracę.
Większość z Polaków będzie pracować w rejonach grodzieńskim i brzeskim. Obecnie na Białorusi pracuje już 415 obserwatorów ze Wspólnoty Niepodległych Państw i 488 reprezentujących Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Do Mińska przyjechali także przedstawiciele komisji wyborczych z Litwy i Azerbejdżanu.

Według aktualnych danych Centralnej Komisji Wyborczej, o 110 mandatów poselskich ubiega się 265 kandydatów. "Komisję niepokoją zachowania niektórych polityków partii opozycyjnych, którzy zrezygnowali z kandydowania" - twierdzi szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidia Jermoszyna. "Tacy politycy oszukują wyborców" - cytuje Jermoszynę agencja Biełta. Według szefowej CKW "wybory będą uczciwe i demokratyczny - tak jak prowadzona do tej pory kampania wyborcza".

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się