Menu Region

Sprawa usprawiedliweń posłów PiS do wyjaśnienia

Sprawa usprawiedliweń posłów PiS do wyjaśnienia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

1Komentarz Prześlij Drukuj
Jarosław Kaczyński uważa, że burza wokół usprawiedliwień jego posłów za nieobecności na posiedzeniach Sejmu, to akcja propagandowa. Usprawiedliwienia przygotowało jego biuro poselskie.
Prezydium Sejmu skierowało do Komisji Etyki Poselskiej sprawę usprawiedliwień 27 posłów PiS za ich nieobecność na dwóch posiedzeniach: 13 czerwca i 11 lipca. W obu tych dniach posłowie PiS opuścili salę obrad w proteście przeciwko prowadzeniu obrad przez marszałka. Jarosław Kaczyński przyznał w "Sygnałach Dnia" w Programie I Polskiego Radia, że kilka usprawiedliwień trzeba rzeczywiście wyjaśnić. Będą to robiły - według jego zapowiedzi- także struktury partyjne.


Prezes PiS zapewnił, że posłowie podpisując usprawiedliwienia, przygotowane przez ich biura poselskie, byli przekonani o ich zasadności, albo podpisali je bezwiednie, gdyż jest to "czynność rutynowa". Jarosław Kaczyński przyznaje, że sam właśnie tak postąpił. Broni swego oświadczenia, że był nieobecny na posiedzeniu z "innych niemożliwych do przewidzenia przyczn." "Nie mogłem przewidzieć, że marszałek Komorowski będzie w tak skandaliczny sposób prowadził obrady Sejmu"- tłumaczy gość Polskiego Radia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Może im podrzucić...

+4 / -4

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

czytacz (gość)  •

...wyroki na siebie do podpisania. W tym wypadku to powinno być rutynowe zachowanie (jak mówi Kaczyński) za wyłudzanie pieniędzy publicznych.

odpowiedzi (0)

skomentuj