Menu Region

Litwa - jeden z najbardziej skorumpowanych krajów Europy

Litwa - jeden z najbardziej skorumpowanych krajów Europy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Litwa jest jednym z najbardziej skorumpowanych krajów Europy. Wynika to z najnowszego Indeksu Percepcji Korupcji, opracowanego przez Transperency International.
W rankingu 30 państw europejskich Litwa wypada lepiej jedynie od Bułgarii i Rumunii. Indeks Percepcji Korupcji na Litwie w tym roku wynosi 4,6 i jest o dwie dziesiąte punktu mniejszy, niż w roku ubiegłym.

Szef litewskiego oddziału Transperency International Rytis Juozapaviczius oświadczył, że w kraju kwitnie korupcja polityczna. Jako przykład wymienia się sposób, w jaki powstała spółka "Leo LT", która ma budować mosty energetyczne do Polski i Szwecji oraz elektrownię jądrową w Ignalinie. Juozapaviczius oświadczył, że powołaniu spółki towarzyszył duży pośpiech. Politycy wybrali jedną firmę, łamiąc prawa konkurencji. Największa korupcja występuje jednak w sferze opieki zdrowotnej. Wysoki poziom korupcji jest jedną z najważniejszych przyczyn niechęci zagranicznych firm do inwestowania na Litwie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się