Przerwany mecz w Tiranie. Legia dostanie walkower. TVP przeprasza widzów

Tomasz Kuczyński
Decyzja UEFA w sprawie meczu w Tiranie zapadnie 3 sierpnia. Do tego czasu Legia wstrzymała sprzedać biletów na rewanż Bartek Syta
Skandal w Albanii przypomniał nam o wydarzeniu w Krakowie, kiedy Dino Baggio został ugodzony nożem rzuconym z trybun. Wisła dostała wtedy kary.

W momencie kiedy piłkarze Legii Warszawa cieszyli się z bramki dającej im prowadzenie 2:1, z trybun stadionu w Tiranie poleciał kamień (lub zapalniczka) i trafił Ondreja Dudę. Słowak padł na ziemię i potrzebował szybkiej pomocy służb medycznych. Z obandażowaną głową był zniesiony z boiska. Wpra-wdzie potem zgłaszał gotowość do gry, ale delegat UEFA zdecydował o zakończeniu meczu. Już po pierwszej bramce dla gości z trybun poleciały butelki z wodą. W przerwie spotkania doszło do prób konfrontacji między kibicami i interweniowała policja. Wszystko wskazuje na to, że Legia dostanie walkower (3:0).

W Polsce zapanowało oburzenie, często w internecie można przeczytać o "albańskiej dziczy". Niestety, również my przerabialiśmy podobną historię. Podczas meczu Pucharu UEFA Wisły z Parmą w 1998 roku, piłkarz gości Dino Baggio został ugodzony w głowę nożem rzuconym z trybun. Włoch był jednak w stanie dokończyć mecz, który zakończył się remisem 1:1. Potem okazało się, że sprawcą czynu był niejaki "Misiek", który trafił za to do więzienia na 6,5 roku. UEFA ukarała Ryszarda Czerwca zakazem gry w rewanżu w Parmie, ponieważ zawodnik Wisły odrzucił noż poza boisko. Polski klub był wykluczony na rok z rozgrywek pucharowych.

Czwartkowy mecz Legii był też specyficzny dla polskich telewidzów, którzy mogli zobaczyć kilkanaście minut gry. Transmisja zaczęła się około 42. minuty. "Powodem była awaria łącz, a dokładnie popsuty światłowód w Albanii, przez który jest wysyłany sygnał na satelitę. TVP nie miała żadnego wpływu na awarię" - czytamy w oświadczeniu Telewizji Polskiej, która i tak przeprosiła za tę sytuację.

III runda eliminacyjna Ligi Europejskiej: #FK Kukesi - Legia Warszawa 1:2 (0:1) #Felipe Moreira (49) - Nemanja Nikolić (29), Jakub Rzeźniczak (51).