Menu Region

Jarosław Kaczyński: Termin wprowadzenia euro jest zbyt...

Jarosław Kaczyński: Termin wprowadzenia euro jest zbyt wczesny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Jarosław Kaczyński ponownie powiedział, że zapowiadany przez premiera Donalda Tuska termin wprowadzenia euro w Polsce w 2011 roku jest zbyt wczesny. Jego zdaniem, decydujący będzie kurs złotówki wobec europejskiej waluty. Przy wysokim mniej stracą pracownicy i emeryci, ale straci polski eksport. Przy niskim - będzie odwrotnie.
Prezes PiS, który był gościem "Sygnałów Dnia " w Programie I Polaskiego Radia powiedział, że nie ma wyboru, bo wprowadzenie euro zaszkodzi bądź polskiej dospodarce bądż zwykłym Polakom. Jarosław Kaczyński zaznaczył, że obecny kryzys finansowy powienien być argumentem za koniecznością budowy pewnej odrębności polskiej gospodarski. Jego zdaniem, "złotówka jest elementem tej odrębności". Prezes PiS powiedział też, że kryzys finansowy podważa wiarę w automatyzm działań rynkowych, która była lansowana w Polsce na przełomie lat 80 i 90.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się