Menu Region

Janukowycz na Ukrainie: Jestem niezbędny do rządzenia

Janukowycz na Ukrainie: Jestem niezbędny do rządzenia

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wiktor Janukowycz przekonuje, że w nowej koalicji w Radzie Najwyższej musi wziąć udział Partia Regionów. Tymczasem prezydent Wiktor Juszczenko i jego sekretariat straszą prorosyjską orientacją takiego sojuszu.
"Zły pokój jest lepszy niż dobra wojna" - powiedział przewodniczący Partii Regionów w czasie spotkania z amerykańskim ambasadorem Williamem Taylorem. Wiktor Janukowycz podkreślił, że bez jego ugrupowania nie da się stworzyć stabilnej koalicji. Jednocześnie jednak nie wykluczył możliwości rozpisania przedterminowych wyborów.

Z kolei przebywający w Stanach Zjednoczonych Wiktor Juszczenko przekonuje, że sojusz Partii Regionów i Bloku Julii Tymoszenko zmieni ukraińską politykę o 180 stopni, szczególnie w kwestii integracji z NATO. Andrij Kyslynskyj z sekretariatu prezydenta twierdzi, że premier niedługo pojedzie do Moskwy, aby "złożyć sprawozdanie" dotyczące sytuacji politycznej na Ukrainie.

Nie są to pierwsze tego typu oświadczenia - Julia Tymoszenko zapewnia jednak, że jest zwolenniczką zbliżenia z NATO. Także, zdaniem komentatorów, w zeszłym roku, gdy premierem był Wiktor Janukowycz ,nie można było mówić o pogorszeniu współpracy z Sojuszem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się