Menu Region

Stany Zjednoczone zniosią wizy dla Słowaków

Stany Zjednoczone zniosią wizy dla Słowaków

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Ambasador Stanów Zjednoczonych w Bratysławie przypuszcza, że amerykańska administracja zniesie pod koniec października obowiązek wizowy dla Słowaków. Zdaniem Vincenta Obsitnika, Słowacy spełniają już kryteria ruchu bezwizowego zatwierdzone przez obie Izby Kongresu.
Obsitnik potwierdził, że odsetek odmów wydania wiz osobom, które konsulaty Stanów Zjednoczonych podejrzewają o pozostanie w ich kraju nielegalnie, nie przekroczył 10 procent. Słowacy systematycznie ograniczają limit odmów wiz - w ciągu dwóch lat z 16 do 10 procent.

Ambasador powiedział, że słowacko-amerykańskie rozmowy w sprawie zniesienia wiz zakończyły się powodzeniem, a ostateczna decyzja zostanie podjęta w październiku.

Słowacja podpisała w marcu memorandum w sprawie zniesienia obowiązku wizowego ze Stanami uznając, że efekty wspólnej polityki Unii wobec polityki wizowej Waszyngtonu są niewielkie.

Szef słowackiego MSW Robert Kaliniak zapowiada, że dane biometryczne, które Bratysława udostępni Amerykanom, nie wykroczą poza informacje o poszukiwanych terrorystach skazanych za poważne przestępstwa.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się