Menu Region

Listkiewicz odpowiada przed sądem za "kanalię"

Listkiewicz odpowiada przed sądem za "kanalię"

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Paweł Drażba, Maciej Stolarczyk

Prześlij Drukuj
Rozpoczął się proces przeciwko prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były prezes Odry Opole Ryszard Niedziela domaga się od Listkiewicza 40 tys. zł odszkodowania.
"Fryzjer został uznany przez związek za persona non grata. Zapytałem go, dlaczego. Przecież ma w PZPN takie dobre znajomości. Fryzjer nic nie odpowiedział, tylko wykręcił jakiś numer telefonu i rzekł: - Cześć, misiu, co wy tam odpier... z tym persona non grata? Nie pamiętasz już, jak pralki i lodówki ci woziłem? - po czym przyłożył mi słuchawkę do ucha.

Po chwili bez problemu rozpoznałem głos Listkiewicza..." - opowiada w książce "Mafia Fryzjera" Ryszard Niedziela, były prezes Odry Opole, dzięki którego zeznaniom do aresztu trafił Ryszard F., pseudonim Fryzjer, domniemany szef piłkarskiej mafii.

Gdy przytoczyliśmy ten fragment publikacji Michałowi Listkiewiczowi, ten poczuł się urażony oskarżeniami Niedzieli. - Nie mam nawet pojęcia, jak wygląda ten cały Niedziela. Nie miałem z nim nigdy żadnego kontaktu. Wiem tylko, że to zwykły oszust, łobuz i przestępca, a jego zarzuty są absurdalne.

Nie zamierzam też czytać jego książki, bo to po prostu gówno! I mam prośbę, nie rozmawiajmy więcej na temat tej kanalii - mówił prezes PZPN 28 kwietnia na naszych łamach. Za te słowa został przez Niedzielę pozwany do sądu za naruszenie dóbr osobistych.

Publikacja Niedzieli (jego wspomnienia spisał Roman Stęporowski) wywołała wielkie zamieszanie w całym środowisku piłkarskim. Były prezes Odry Opole w swojej książce ujawnił bowiem mechanizm działania piłkarskiej mafii, podając także nazwiska ludzi, którzy według niego brali udział w korupcyjnym procederze.

Na liście znaleźli się m.in. Michał Listkiewicz (na początku artykułu publikujemy cytat z książki, który ma świadczyć o bardzo dobrej znajomości prezesa PZPN z "Fryzjerem"), Leszek Saks, niegdyś odpowiedzialny za obsadę sędziowską w lidze, dziś związkowy działacz, były sędzia, a obecnie obserwator PZPN Mirosław Ryszka oraz były trener Odry Opole Bogusław Baniak.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia dziennik "Polska" opublikował obszerny wywiad z Niedzielą, w którym potwierdził swoje zarzuty. Do winy nie przyznawali się z kolei oskarżeni, więc zrobiliśmy byłemu prezesowi Odry test na wariografie (chcieliśmy też poddać badaniu Listkiewicza, Ryszkę, Saksa i Baniaka, ale ci wycofali się z testu).

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się