Menu Region

Ortograficzne igrzyska na Gadu-Gadu

Ortograficzne igrzyska na Gadu-Gadu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Karolina Szmytko

Prześlij Drukuj
Za czasów szkolnych każdy nadwiślański uczniak zmierzyć się musiał z ortograficznymi zmorami. Na myśl o kolejnym dyktandzie senne koszmary dręczyły nie tylko dyslektyków, ale i polonistycznych prymusów.
Wszak język ojczysty co i rusz zastawia na nas ortograficzne sidła.

Konia z rzędem temu, kto bez mrugnięcia okiem poprawnie zapisze w kajecie zdanie "Gżegżółka z żółtą piegżą siedziały na krzaku jeżyn obok żywopłotu z bukszpanu, skąd rozchodził się krzyk małego kszyka".

Tych, którym zasady poprawnej polszczyzny nie są straszne, jak również śmiałków, którzy zapragną zmierzyć się z własną ortograficzną słabością, dziennik "Polska" zaprasza na drugą już edycję Gadu-Dyktanda.

Dziś punktualnie o godzinie 18 włączcie radio internetowe na kanale "Po Polsku" (radio dostępne w komunikatorze Gadu-Gadu). Profesor Jerzy Bralczyk odczyta na antenie przygotowany przez siebie tekst dyktanda. A zadaniem uczestników boju o tytuł mistrza polszczyzny będzie poprawne spisanie pełnego ortograficznych haczyków tekstu.

Zasady uczestnictwa w internetowej akcji są proste jak reguły pisania "nie" z czasownikami. Jeśli jeszcze nie macie swojego numeru Gadu-Gadu, czym prędzej zarejestrujcie się jako użytkownicy komunikatora.

Potem musicie już tylko skontrolować internetowe łącze, przygotować komputerowe klawiatury i na numer GG 8899 wysłać zgłoszenie o treści: "Piszę Gadu-Dyktando" (będzie można to zrobić nawet na kilka minut przed jego rozpoczęciem).

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja Gadu-Dyktanda przyciągnęła przed komputery ponad 15 tys. internautów, którzy chcieli zmierzyć się z hodowlą gżegżółek i wyhaczaniem harpii albo huncwotów. W tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większej hordy herosów.

II edycja Gadu-Dyktanda, 24 września, godz. 18, info: www.gadu-dyktando.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się