Apel UE o zaprzestanie działań zbrojnych w Darfurze

  Apel UE o zaprzestanie działań zbrojnych w Darfurze

  IAR

  Aktualności

  Aktualności

  Francuska prezydencja Unii Europejskiej wzywa władze Sudanu do przerwania operacji wojskowych w Darfurze. Unia wyraziła niepokój związany zwłaszcza z zaprzestaniem pomocy humanitarnej w regionie objętym walkami.
  Wydane w imieniu Unii Europejskiej oświadczenie francuskiej prezydencji w bardzo zdecydowany sposób potępia między innymi użycie podczas walk w Darfurze białych samolotów i śmigłowców. Zdaniem autorów oświadczenia, jest to "celowe wykorzystywanie podobieństwa do maszyn należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych".

  Niepokój Unii Europejskiej związany z przerwaną z powodu walk pomocą humanitarną dotyczy - jak czytamy w oświadczeniu - przede wszystkim dystryktu Dżabal Marra w Zachodnim Darfurze. Unia wzywa strony konfliktu do "natychmiastowego wypełnienia zawartych wcześniej porozumień o zawieszeniu broni".

  Pod tym oświadczeniem podpisały się również kraje nie będące członkami Unii - między innymi Turcja, Ukraina, Mołdawia, Armenia i Gruzja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo