Menu Region

Apel UE o zaprzestanie działań zbrojnych w Darfurze

Apel UE o zaprzestanie działań zbrojnych w Darfurze

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Francuska prezydencja Unii Europejskiej wzywa władze Sudanu do przerwania operacji wojskowych w Darfurze. Unia wyraziła niepokój związany zwłaszcza z zaprzestaniem pomocy humanitarnej w regionie objętym walkami.
Wydane w imieniu Unii Europejskiej oświadczenie francuskiej prezydencji w bardzo zdecydowany sposób potępia między innymi użycie podczas walk w Darfurze białych samolotów i śmigłowców. Zdaniem autorów oświadczenia, jest to "celowe wykorzystywanie podobieństwa do maszyn należących do Organizacji Narodów Zjednoczonych".

Niepokój Unii Europejskiej związany z przerwaną z powodu walk pomocą humanitarną dotyczy - jak czytamy w oświadczeniu - przede wszystkim dystryktu Dżabal Marra w Zachodnim Darfurze. Unia wzywa strony konfliktu do "natychmiastowego wypełnienia zawartych wcześniej porozumień o zawieszeniu broni".

Pod tym oświadczeniem podpisały się również kraje nie będące członkami Unii - między innymi Turcja, Ukraina, Mołdawia, Armenia i Gruzja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się