Menu Region

PKP Przewozy Regionalne będą przejęte przez samorządy

PKP Przewozy Regionalne będą przejęte przez samorządy

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
PKP Przewozy Regionalne mają zostać od 1 stycznia przejęte przez samorządy województw. Oznacza to, że na szczeblu wojewódzkim będą zapadały decyzje dotyczące rozkładów jazdy pociągów i cen biletów. Do tej pory samorządy wykupywały usługi w PKP.
Dziś w Warszawie odbyło się spotkanie w tej sprawie. Wzięli w nim udział marszałkowie województw i przedstawiciele rządu z ministrem infrastruktury Cezarym Grabarczykiem na czele. W spotkaniu uczestniczyli także szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski i prezes zarządu PKP SA Andrzej Wach.

Zdaniem wicemarszałka województwa świętokrzyskiego - Zdzisława Wrzałki, szanse na przejęcie przewozów regionalnych są bardzo duże. Dziś marszałkowie otrzymali od rządu zapewnienie, że przejmowana przez nich spółka zostanie oddłużona. A to był jeden z podstawowych warunków stawianych przez samorządowców w trakcie negocjacji.

Zdzisław Wrzałka uważa, że przejęcie przez samorządy przewozów regionalnych może tylko w dobry sposób wpłynąć na funkcjonowanie spółki. Dalszy ciąg rozmów w tej sprawie zaplanowano na najbliższy czwartek. Wtedy marszałkowie będą debatować już tylko w swoim gronie. Samorząd województwa świętokrzyskiego miałby w nowej spółce 3 procent udziałów. Ich liczba zależy od tego, ile linii kursuje w regionie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się