Menu Region

PiS złożyło wniosek o odwołanie marszałka Sejmu

PiS złożyło wniosek o odwołanie marszałka Sejmu

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. Według Mariusza Kamińskiego na decyzję PiS wpłynęła ostatecznie postawa Bronisława Komorowskiego wobec kierowanych przeciwko niemu zarzutów.
PiS wcześniej domagał się wezwania marszałka na posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości. Posłowie PiS chcieli, aby marszałek Sejmu odpowiedział na pytania dotyczące jego kontaktów z byłym oficerem kontrwywiadu wojskowego PRL Aleksanderem Lichockim oraz byłym oficerem Wojskowych Służb Informacyjnych Leszkiem Tobiaszem.

Według zeznań marszałka, złożonych w warszawskiej prokuraturze, Aleksander Lichocki miał mu sugerować możliwość dostępu do aneksu do raportu o WSI. Z pułkownikiem marszałek został skontaktowany przez byłego oficera WSI Leszka Tobiasza. To właśnie on oskarżył Lichockiego oraz dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego o składanie propozycji załatwienia pozytywnej weryfikacji przed komisją ds. WSI w zamian za 200 tysięcy złotych. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się