Menu Region

Bałtycki Kongres Ekonomiczny

Bałtycki Kongres Ekonomiczny

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Eksperci z ośmiu państw położonych nad Morzem Bałtyckim starają się wypracować wspólne rozwiązania, które pomogą chronić środowisko w regionie, poprawić jego atrakcyjność, a także dobrobyt i bezpieczeństwo mieszkańców.
Zorganizowany w Warszawie "Bałtycki Kongres Ekonomiczny" to odpowiedź na decyzję Komisji Europejskiej, która w grudniu ubiegłego roku zdecydowała o konieczności stworzenia strategii dla regionu Morza Bałtyckiego.

Małgorzata Kałużyńska z Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej uważa, że praca nad dokumentem to bardzo dobra okazja do usystematyzowania współpracy w regionie. Jak mówi - dotychczasowa współpraca państw regionu nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.


Z kolei prezes Centrum Strategii Europejskiej demosEuropa Paweł Świeboda zwraca uwagę, że wspólnych spraw do omówienia jest wiele. Jego zdaniem jednym z najważniejszym problemow jest ochrona Morza Bałtyckiego przed zanieczyszczeniem.

Ekspert zwraca też uwagę, że jak dotąd Morze Bałtyckie było tylko jednym z wielu elementów naszej polityki. Jego zdaniem współpraca w tym regionie powinna nabrać większego znaczenia.

Strategia dla regionu Morza Bałtyckiego ma być gotowa wiosną przyszłego roku.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się