Menu Region

Rzeszów: 11 osób oskarżonych o fałszowanie recept

Rzeszów: 11 osób oskarżonych o fałszowanie recept

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed rzeszowskim Sądem Okręgowym stanęło 11 osób oskarżonych o fałszowanie recept i wyłudzanie refundacji leków w Narodowym Funduszu Zdrowia. Grupa przestępcza działała w latach 2001-2003 w województwach podkarpackim, małopolskim i zachodniopomorskim.
Szkody spowodowane działalnością oskarżonych oszacowano na blisko 400 tysięcy złotych - powiedziała prokurator Jadwiga Jajuga-Lis. Działalność oskarżonych polegała głównie na fałszowaniu recept na refundowany drogi lek - lucrin, który na podstawie fałszywek był pobierany z aptek i wprowadzany do ponownego obiegu. W tej sprawie prowadzone jest oddzielne śledztwo.

7 osób z 11-tu oskarżonych złożyło wnioski o skazanie bez przeprowadzania rozprawy. Kary uzgodnione z prokuratorem i przedstawicielem NFZ, to w każdym przypadku blisko rok więzienia, grzywna i obowiązek naprawienia szkody w wysokości od 2 do 15 tysięcy złotych. Wnioski w tej sprawie musi jeszcze zaakceptować sąd. Proces pozostałych czterech oskarżonych ma się rozpocząć za miesiąc . Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się