Menu Region

As rzeźby

As rzeźby

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Karolina Szmytko

Prześlij Drukuj
Co może składać się z betonu, pianki poliuretanowej, pawich piór, dojrzałych jeżyn cukrowych, zielonych jeżyn cukrowych, rogów byka i gumy?
To, co zdaje się być recepturą mikstury warzonej w kociołku czarownicy, jest w rzeczywistości przepisem na "Freda Flinstone'a z Knossos", rzeźbę Marka Kijewskiego (1955-2007), jedną z nietuzinkowych prac inspirowanych bohaterami popkultury, które artysta z upodobaniem montował.
"Drżę więc cały, gdy mogę was ozłocić" to tytuł retrospektywnej wystawy absolwenta warszawskiej akademii sztuk pięknych, która w najbliższy piątek otwarta zostanie w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.


Ekspozycja przygotowana przez CSW będzie miała dwie odsłony. Do 19 października oglądać będzie można tu autorskie dzieła rzeźbiarza zmontowane z różnorodnych materiałów, m.in. jarzeniówek, neonów albo puszek po piwie i prezerwatyw ("Portret Johna Cage'a"). Podczas drugiej odsłony wystawy (24.10 - 16.11) obejrzymy dzieła sygnowane przez duet Kijewski/Kocur, czyli artystę i jego partnerkę Małgorzatę Malinowską.

Marek Kijewski. Retrospektywa, 26.09 - 2.11, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się