Menu Region

Wyrok dla funkcjonariusza ABW za tydzień

Wyrok dla funkcjonariusza ABW za tydzień

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Przed wrocławskim sądem zakończył się proces Witolda T. funkcjonariusza warszawskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oskarżonego o grożenie bronią kierowcy. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku na wrocławskiej dzielnicy Psie Pole.
Prokuratura zażądała dla niego roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Obrońca funkcjonariusza ABW chce dla niego uniewinnienia. Uważa on, że Witold T. działał w stanie silnego wzburzenia. Jak ustaliła wrocławska prokuratura, funkcjonariusz ABW jechał samochodem z Warszawy w kierunku Wrocławia. Jak twierdzi; drogę zajeżdżał mu co jakiś czas mercedes. Kiedy zauważył ten samochód skręcający na parking centrum handlowego pojechał za nim. Tam zajechał autu drogę i zablokował je.

Według prokuratury funkcjonariusz wysiadł ze swojego pojazdu, podszedł do kierowcy zablokowanego mercedesa. Następnie wyciągnął legitymację służbową i przedstawił się - po czym wyciągnął broń i skierował ją w głowę kierowcy i przeładował.

Prokurator Małgorzata Klaus oświadczyła, że funkcjonariusz ABW schował pistolet słysząc krzyki świadków i spokojnie zaczekał na przyjazd policji. Oskarżony zaprzecza i twierdzi, że nie skierował broni w głowę kierowcy i nie groził mu śmiercią. Sąd odroczył wydanie wyroku o tydzień.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się