Menu Region

Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dziś dwudniowe...

Rada Polityki Pieniężnej rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
Wśród analityków nie ma zgody co do tego, jaką decyzję podejmie Rada Polityki Pieniężnej, która rozpoczyna dziś dwudniowe posiedzenie.
Zdaniem części ekspertów, Rada zdecyduje o podniesieniu stóp procentowych o ćwierć punktu procentowego w obawie przed utrzymującą się na wysokim poziomie inflacją. Spora grupa ekonomistów uważa jednak, że RPP pozostawi stopy na niezmienionym poziomie.

Zdaniem Bohdana Wyżnikiewicza z Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, wysokość stóp procentowych nie ulegnie zmianie. Ekspert zwraca jednak uwagę, że po wypowiedzi premiera Donalda Tuska, że w 2011 roku Polska powinna osiągnąć gotowość do przyjęcia euro, trudno do końca przewidzieć, w jakim kierunku pójdą działania członków Rady. Jak dodaje - od teraz spełnienie warunków związanych z przyjęciem wspólnej europejskiej waluty będzie podstawowym czynnikiem, który będzie decydował o decyzjach Rady Polityki Pieniężnej. Obecnie podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 6 procent.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się