Menu Region

Najbardziej luksusowa noclegownia w Polsce

Najbardziej luksusowa noclegownia w Polsce

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Aleksander Król

Prześlij Drukuj
Budowa domu dla bezdomnych kosztuje 2,5 mln zł. Zbyt wysoki standard lokali wzbudza sensację.
Jedno-, dwu- i trzyosobowe kompletnie wyposażone pokoje z podwieszanymi sufitami. Każdy z przestronną, doskonale wykończoną łazienką. Do tego salon z kominkiem. To nie tekst z folderu luksusowego hotelu, lecz noclegowni, która jeszcze przed zimą przyjmie bezdomnych. Raciborskie schronisko dla bezdomnych będzie bez wątpienia najbardziej luksusowe w Polsce.

Na remont biurowca po dawnej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej, w której powstanie noclegownia, radni przeznaczyli z miejskiej kasy 2,5 mln zł, a Bank Gospodarstwa Krajowego - 1 mln zł.
- To najpiękniejszy w kraju dom dla bezdomnych. Pracuję w tym fachu dziesięć lat i zjeździłem większość tego rodzaju ośrodków. Nigdzie nie ma takiego standardu - mówi Zenon Stube, dyrektor schroniska dla bezdomnych Arka N, które już niedługo zostanie przeniesione do nowego miejsca.

Z wyborem budynku na nowe schronisko radni nie mieli żadnych problemów. Po opuszczeniu biurowca przez spółdzielnię rolniczą był on jedynym w mieście obiektem pozbawionym gospodarza i popadał w ruinę. Mieszkańcy Raciborza nie chcą wierzyć, że teraz będzie to noclegownia.

- Wprowadzą się tu bezdomni? Myślałam, że jacyś biznesmeni - dziwi się Agata Zielińska, przechodząc obok szykownego bloku.

Bezdomni na razie przebywają w starym, rozwalającym się domu. Mimo katastrofalnego stanu nikt nie zamierza go nawet remontować, bo i tak ma zostać zrównany z ziemią ze względu na planowaną budowę w tym miejscu zbiornika przeciwpowodziowego.

1 »
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się