Nancy Sinatra: Mój ojciec, mafia, ja i moje całe życie

  Nancy Sinatra: Mój ojciec, mafia, ja i moje całe życie

  Ed Potton

  Polska

  Polska

  To rozmowa z Nancy Sinatrą o życiu z ojcem (i mafią), o jej przyjacielu Elvisie Presleyu i o tym, jak teraz, w wieku 75 lat, w końcu sama czuje się gwiazdą. "Chcesz zobaczyć, jaki tu jest widok?" - pyta Nancy Sinatra i przywołuje mnie na hotelowy balkon wychodzący na zamglone centrum Londynu.

  Mówi, że to trzecie najbardziej ulubione miasto jej ojca. "Palm Springs było domem, potem był Nowy Jork, no i Londyn".
  Zachwyca się: "Wszystko stąd widać", i rzeczywiście, jest pałac Buckingham, hotel Savoy, w którym Frank się zatrzymywał, katedra św. Pawła. Dalej na północ znajduje się Palladium, wielki stary teatr, gdzie jej ojciec miał swój debiut poza Ameryką, i gdzie tego lata obchodzi się setną rocznicę jego urodzin. "Sinatra: człowiek i jego muzyka" to wielkie, multimedialne widowisko, w którym odtwarzane są jego oryginalne nagrania, m.in. "Fly Me to the Moon" i "My Way", gra orkiestra na żywo, są tancerze, projekcje 3D i archiwalne materiały wideo. Przedstawienie miało premierę w Palladium 10 lipca, dokładnie 65 lat od pierwszego występu Sinatry na tej scenie, w sierpniu ma się też odbyć poświęcony Sinatrze koncert Setha MacFarlane'a.

  Nancy nie jest bezpośrednio związana z żadnym z tych spektakli, ale zarówno ona, jak i jej młodsze rodzeństwo, Frank Junior i Tina (wszyscy troje z pierwszego z czterech małżeństw ich ojca), wspierają obchody setnej rocznicy urodzin Sinatry. "To jest cały rok Franka" - mówi z amerykańsko-włoskim akcentem. "Sięgamy do przeszłości, ale patrzymy też w przyszłość, ku nowym pokoleniom przyjmującym z radością jego piosenki. To nasze zadanie - nazywamy to utrzymywaniem ognia".

  75-letnia Nancy jest sama znakomitą piosenkarką, należy - wraz z Martinem Amisem i Michaelem Douglasem - do tego małego klubu gwiazd, które wyszły z cienia słynnych rodziców. Najbardziej jest znana z przeboju "These Boots Are Made for Walkin'" (1966) i z najlepszej piosenki do "Bonda": "You Only Live Twice" (1967). "Pamiętam tę dziewczynę!" - mówi o swoim wcieleniu w minispódniczce w latach 60. "To była świetna zabawa". Właśnie przyleciała z Palm Springs. "Mam na zegarku kalifornijski czas - jest 5.30 rano". Czy spała? "O, tak" - macha ręką. "Wzięłam tabletkę nasenną".

  Mierzy mnie wzrokiem. "Podoba mi się twoje ubranie". Mówię, że też podoba mi się jej strój: jest w skórzanej kurtce i dżinsach, ma gruby makijaż i nieskazitelnie ułożone tlenione blond włosy. Wygląda na zadowoloną: "Ta kurtka jest ze sztucznej skóry; ani ja, ani moje dzieci nie kupujemy już skórzanych ubrań. Buty to co innego: czasami trzeba pójść na kompromis". Sinatra wie, że wiele pytań będzie dotyczyć jej taty, który zmarł w 1998 r. Chętnie na nie odpowiada: jej ulubiona piosenka ojca ("Myślę, że »If You Are But a Dream«. Uwielbiam nagrania dla wytwórni Columbia. Pokazują, dlaczego miał przydomek Głos"); czego ją nauczył ("dokładać starań i wywiązywać się ze zobowiązań, działać profesjonalnie"); jego związki z mafią ("Czy się bałam? Nie, to byli normalni faceci. Rodzinni"); jego umiejętności rodzicielskie, które - jak sam przyznawał - mogłyby być większe.

  Charakter jego pracy sprawiał, że często nie było go w domu. "To mnie nie dziwiło, bo wiedziałam dokładnie, gdzie jest, codziennie do nas dzwonił. A kiedy był z nami, był całkowicie obecny". Gdy miała dziesięć lat, ojciec zostawił jej matkę (też Nancy) dla aktorki Avy Gardner. Potem tego żałował. "Spytałam go: »Gdybyś miał to zrobić jeszcze raz, to odszedłbyś?«. Powiedział, że nie". Jej matka, która teraz ma 98 lat, mieszka z nią po sąsiedzku przy ulicy Franka Sinatry, co sugeruje, że nie chowa urazy: "Ona wciąż go kocha, wręcz uwielbia". Pomimo wszystko Nancy juniorka kochała Gardner i jest też "bardzo blisko" z trzecią żoną ojca Mią Farrow.
  1 »

  Czytaj treści premium w Polsce Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Nie przegap

  Wideo