Menu Region

Do Lecha Wałęsy przyjedzie Gorbaczow i Dalajlama

Do Lecha Wałęsy przyjedzie Gorbaczow i Dalajlama

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Polska

Wojciech Harpula

1Komentarz Prześlij Drukuj
To, co nie udało się Lechowi Kaczyńskiemu, uda się Lechowi Wałęsie.
Na zaproszenie Wałęsy na obchody 25. rocznicy przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla odpowiedziało już kilku szefów państw europejskich i wiele światowych znakomitości.

Natomiast Kancelaria Prezydenta ciągle nie wie, kto przyjedzie na listopadowy bal prezydentów w warszawskim Teatrze Wielkim. Według naszych ustaleń np. kanclerz Niemiec Angela Merkel wybrała Wałęsę, a nie Kaczyńskiego.


Wałęsie udało się ściągnąć na 5 grudnia do Gdańska prawdziwie wielkie nazwiska. Swój przyjazd potwierdzili już inni laureaci Pokojowej Nagrody Nobla: Dalajlama, Michaił Gorbaczow i były prezydent RPA Willem de Klerk. Przyjechać ma też muzyk Bob Geldof.

Pięć miesięcy temu zaproszenia od byłego prezydenta otrzymało też 47 przywódców państw Europy. Organizatorzy nie chcą ujawniać, kto już zadeklarował przyjazd, ale nieoficjalnie wiadomo, że zaproszenia od przywódcy Solidarności zostały przyjęte w europejskich stolicach bardzo przychylnie. Wszystko wskazuje na to, że do Lecha Wałęsy przyjedzie kanclerz Niemiec Angela Merkel.

- Nie dostaliśmy jeszcze ostatecznej odpowiedzi, ale strona niemiecka poważnie rozważa udział kanclerz Merkel w Światowym Forum Młodzieży, które będzie elementem gdańskich uroczystości - mówi jedna z osób zaangażowanych w przygotowanie rocznicowych uroczystości.

Rzecznik Instytutu Lecha Wałęsy Tomasz Szymchel podkreśla, że lista urzędujących głów państw, które przyjadą do Gdańska nie jest jeszcze zamknięta. - Z jej ogłoszeniem poczekamy do chwili otrzymania oficjalnych odpowiedzi od zaproszonych gości - mówi.

1 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

1

Komentarze

zwiń wszystkie wątki najnowsze najstarsze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

To będzie donos do Chińczyków

+27 / -23

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

Mnietek (gość)  •

na Dalajlamę. TW "Bolek" zaraportuje swoim przyjaciołom - chińskim komunostom o czym chlapał Dalajlama. Ciekawe ile Chińczycy płacą kapusiom?

odpowiedzi (0)

skomentuj