Menu Region

USA: Rozpoczęło się już głosowanie w wyborach prezydenckich

USA: Rozpoczęło się już głosowanie w wyborach prezydenckich

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Aktualności

IAR

Prześlij Drukuj
W niektórych stanach USA rozpoczęło się już głosowanie w wyborach prezydenckich. Według ekspertów, w tym roku co trzeci wyborca odda swój głos przed oficjalnym dniem wyborów - 4 listopada.
Od piątku setki mieszkańców stanu Wirginia udały się do urzędów gminy, by oddać głosy na Baracka Obamę lub Johna McCaina. Dziś specjalne lokale wyborcze otwarte zostaną w Georgii.

Przed 4 listopada tak zwane "wczesne głosowanie" będzie miało miejsce aż w 34 stanach. W większości z nich wyborcy mają do wyboru dwie opcje - głosować osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Eksperci szacują, że w tym roku ponad 30 procent Amerykanów weźmie udział we "wczesnym głosowaniu". Procedura ta jest bowiem dużo wygodniejsza dla wyborców i pozwala im uniknąć stania w długich kolejkach.

"Wczesne głosowanie" ma istotny wpływ na przebieg kampanii wyborczej. Kandydaci w pierwszej kolejności podróżują do stanów, gdzie już rozpoczęło się głosowanie. Tam też kierowane są większe środki na reklamy telewizyjne.

Większe korzyści z wcześniejszego głosowania odnosi kandydat, który ma lepiej zorganizowana operację w terenie i prowadzi w sondażach. W tej chwili kandydatem tym jest Barack Obama.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się